Ballina Etiketimet Gantz

Etiketim: gantz

IZRAEL – Gantz bën thirrje për bisedime me palestinezët

JERUZALEM, 5 dhjetor /ATSH-AA/ - Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benny Gantz ka ftuar palestinezët në tryezën e bisedimeve, ndërsa tha se do të ndihmojnë...

IZRAEL – Gantz: Çdo gjë që nuk ka lidhje me COVID-19...

JERUZALEM, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri izraelit i Mbrojtjes, Benny Gantz, tha sot se çdo aneksim në Cisjordaninë e pushtuar duhet të presë derisa...

IZRAEL – Gantz jep dorëheqjen nga posti i kryetarit të parlamentit

JERUZALEM, 12 maj /ATSH-AFP/- Kryetari i Parlamentit izraelit, Benny Gantz, dha sot dorëheqjen nga posti i kryetarit, siç parashikohet në marrëveshjen e koalicionit me...

IZRAEL – Benny Gantz ministër i Mbrojtjes në qeverinë e unitetit

JERUZALEM, 21 prill /ATSH-AFP/- Ish-rivali elektoral i ish-kryeministrit, Benjamin Netanyahu dhe ish-shefi i ushtrisë izraelite, Benny Gantz do të jetë ministri i Mbrojtjes për gjysmën...

IZRAEL – Netanyahu dhe Gantz formojnë qeverinë e unitetit

JERUZALEM, 20 prill /ATSH-AFP/- Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe ish-rivali i tij Benny Gantz njoftuan sot formimin e një qeverie uniteti dhe emergjence, duke i...

IZRAEL – Dështojnë sërish bisedimet për formimin e qeverisë mes Gantz...

TEL AVIV, 14 prill /ATSH-ANSA/- Ka përfunduar pa rezultat  konkret takimi i sotëm midis lidërve të dy partive protagoniste izraelite Benny Gantz dhe Benyamin...

IZRAEL – Benny Gantz zgjidhet kryetar i Parlamentit

JEERUZALEM, 26 mars /ATSH-AFP/- Benny Gantz, rivali i kryeministrit izraelit në largim, Benjamin Netanyahu, u zgjodh sot kryetar i parlamentit , si pjesë e...

IZRAEL – Presidenti cakton Gantz për formimin e qeverisë së re

TEL AVIV, 15 mars /ATSH-DPA/ - Presidenti izraelit, Reuven Rivlin caktoi Benny Gantz-in e aleancës ''Bardheblu'' për krijimin e një qeverie të hënën, tha...

JERUZALEM – Opozita izraelite propozon ligje për ndalimin e formimit të...

JERUZALEM, 5 mars /ATSH-DPA/- Opozita e Izraelit njoftoi sot se po planifikon të propozojë dy ligje që do të pengojnë kryeministrin Benjamin Netanyahu, i...

IZRAEL – Netanyahu kryeson ndaj Gantz në prag të zgjedhjeve

TEL AVIV, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Një javë para zgjedhjeve të përgjithshme të 2 marsit, partia ''Likud'' e kryeministrit në detyrë Benyamin Netanyahu ka...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA