Ballina Etiketimet FSHF

Etiketim: FSHF

Presidenti Duka uron Vllazninë, kampionen e Shqipërisë në futbollin e femrave

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ -Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka uruar skuadrën e Vllaznisë për femra, që u shpall kampione e Shqipërisë. Presidenti...

Mikaela Metalla, vajza që e ndan kohën mes shkollës e futbollit

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ -Mikaela Metalla, edhe pse e vogël në moshë ka kaluar në radhën e saj dy ekipe të rëndësishme të kampionatit të...

Kategoria e Parë U-17 / KF Apolonia triumfon në finale, shpallet...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ - KF Apolonia është shpallur kampione e Kategorisë së Parë U-17, pasi triumfoi në finalen e kësaj grupmoshe, duke mundur me...

FSHF, takim konsultativ për hartimin e strategjisë së futbollit shqiptar

TIRANË, 10 Korrik/ATSH/ Federata Shqiptare e Futbollit organizoi sot një takim për të diskutuar në lidhje me hartimin e strategjisë së futbollit shqiptar 2020-2025. Në...

Champions League/ Duka: Ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve të...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ -Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka deklaruar se ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ve të Champions League...

KF “Tirana” shpallet kampione e moshës U-19

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Të dielën u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Kupës për ekipin kampion të kampionatit U-19, që organizohet nga Zyra Rajonale e...

Njihuni me Fabiolën, shkodranen që mundi paragjykimet dhe u bë futbolliste

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ -Vetëm 17 vjeçe, Fabiola Cakaj ka arritur të luftojë mentalitetin e zonës në të cilën jeton, duke iu treguar se futbolli...

Dyshime për trukim/ FSHF nis hetimin për ndeshjen “Bylis” – “Tirana”

TIRANË, 3 korrik /ATSH/ Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi sot median dhe opinionin sportiv, se menjëherë pas përfundimit të ndeshjes "Bylis" – "Tirana" (2-1),...

Shulku takim me trajnerët e ekipeve kombëtare: Të dokumentohen të dhënat...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Trajnerët e të gjitha ekipeve kombëtare zhvilluan sot një mbledhje në ambientet e FSHF-së, ku ishin të pranishëm edhe sekretari i...

Presidenti Duka, mesazh urimi me rastin e Ditës Botërore të Gazetarëve...

TIRANË, 3 korrik /ATSH/ -Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka shprehur sot urimet më të sinqerta për gazetarët shqiptarë me rastin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA