Ballina Etiketimet FSHF

Etiketim: FSHF

Rikthimi i tifozëve me kapacitet të plotë në stadiume, FSHF kërkesë...

TIRANË, 27 korrik /ATSH/ -Federata Shqiptare e Futbollit, nëpërmjet një shkrese zyrtare i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, njëkohësisht edhe Komitetit...

Klubet shqiptare kalojnë në turin e dytë të Conference League

TIRANË, 16 korrik /ATSH/ Laçi, Vllaznia dhe Partizani, tri skuadrat shqiptare që luajtën turin e parë të kompeticionit më të ri të organizuar nga...

Miqësore Kosovë-Shqipëri, veteranët e futbollit nderojnë legjendën Fadil Vokrri

TIRANË, 16 korrik /ATSH/ Veteranët e futbollit të Kosovës dhe Shqipërisë do të zhvillojnë një miqësore më 23 korrik në stadiumin “Fadil Vokrri” të...

Mbledhja e Komitetit HatTrick të UEFA-s në Tiranë shtyhet më 30...

TIRANË, 15 korrik /ATSH/ Mbledhja e ardhshme e Komitetit “HatTrick” të UEFA-s do të zhvillohet në Tiranë më 30 shtator. Për shkak të ndryshimit të...

Ndarja nga jeta e ish-arbitrit ndërkombëtar Shefqet Caslli/ Duka: Një nga...

TIRANË, 13 korrik /ATSH/ Ndahet nga jeta ish-arbitri ndërkombëtar i futbollit, Shefqet Caslli, i cili ka gjykuar mbi 500 ndeshje zyrtare gjatë karrierës së...

Kombëtarja e femrave/ Shqipëria luajti testin e parë ndaj Turqisë në...

TIRANË, 13 korrik /ATSH/ Kombëtarja e femrave ka luajtur dje ndaj Turqisë miqësoren e parë, që u zhvillua në stadiumin “Elbasan Arena” të Elbasanit. Skuadra...

Superkombëtarja e të Amputuarve gati për miqësoret me Greqinë: Na mbështesni,...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ Shqipëria e futbollit nga sot ka 12 skuadra kombëtare, por njëra prej tyre ka me plot meritë emrin Superkombëtarja kuqezi. Bëhet...

Trukimet në futbollin europian/ Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s miraton studimin e...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ - Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s zhvilloi dje në Londër, mbledhjen e radhës. Në këtë mbledhje ku ishte i pranishëm edhe Presidenti...

FUTSAL/ Shqipëria do të mirëpresë ndeshjet e Grupit C të Champions...

TIRANË, 9 korrik /ATSH/ Një tjetër lajm pozitiv vjen nga UEFA për FSHF-në dhe Shqipërinë! Pasi iu besua organizimi i ndeshjeve të turit paraeliminator të...

FSHF mbledh doktorët dhe fizioterapistët e ekipeve, Stesina: Kursi për ndihmën...

TIRANË, 7 korrik /ATSH/ Programimi i një sezoni futbollistik është gjithmonë i rëndësishëm për të pasur një sezon të mirë. I tillë është edhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA