Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

SHBA – Facebook identifikon një fushatë tjetër të manipulimit politik

SAN FRANÇISKO, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Facebook ka zbuluar përpjekje të reja të manipulimit politik të platformës së tij në afrim të zgjedhjeve legjislative...

LONDËR – Enti rregullator britanik gjobit Facebook-un për përdorim të të...

LONDËR, 11 korrik /ATSH-AFP/ - Enti rregullator britanik për mbrojtjen e të dhënave (ICO) njoftoi  sot se do të gjobisë me 500 000 stërlina...

SHBA – Facebook gabon sërish, publikon postimet e 14 milionë përdoruesve

SAN FRANÇISKO, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Facebook theksoi se kishte publikuar gabimisht mesazhet e postuara nga 14 milionë përdorues gjatë katër ditëve në muajin...

NJU JORK – Sërish telashe për Facebook

NJU JORK, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Telashe të reja për Facebook, që po përpiqet të riparojë imazhin e krijuar nga rasti Cambridge Analytica. Kësaj radhe...

SOFT NEWS – Eksperiment qeveritar në Guinenë e Re Papua, mbyllet…...

PORT MORESBY, 31 maj /ATSH-ANSA/ - Qeveria në Guinenë e Re Papua, nëpërmjet një eksperimenti, do të mbyllë rrjetin social Facebook për një muaj. Objektivi i...

SHBA – FB dhe Twitter me rregulla më të ashpra për...

UASHINGTON, 25 maj /ATSH-AFP/ - Facebook dhe Twitter njoftuan rregulla më të ashpra për reklamat politike, pas kritikave të forta për neglizhencën e tyre...

SHBA – Akuza të reja për rrjetin social Facebook

NJU JORK, 25 maj  /ATSH-ANSA/ - Akuza të reja për kolosin e mediave sociale Facebook, pas rastit Cambridge Analytica. Kompania amerikane ''Six4Three'' denoncoi pranë një...

BE – Zuckerberg pranon të takohet me eurodeputetët në Bruksel

BRUKSEL, 16 maj /ATSH-AFP/ - Kreu i “Facebook”, Mark Zuckerberg pranoi të takojë në Bruksel eurodeputetët që kërkojnë ardhjen e tij për të dhënë...

BRUKSEL – BE rregulla të reja për të dhënat personale në...

BRUKSEL, 14 maj /ATSH-AFP/ - Europianët do të disponojnë, duke nisur nga 25 maji, një arsenal rregullash të reja për marrjen e kontrollit të...

BARCELONË – Facebook hap qendër kundër fake news

MADRID, 7 maj /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook do të hapë në Barcelone, në muajt e ardhshëm, një qendër për luftën ndaj lajmeve të rreme,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA