Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

SHBA – Sulmohen 50 milionë llogari në Facebook

SAN FRANCISCO, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Facebook njoftoi sot për një cënim në aspektin e sigurisë ku janë përfshirë rreth 50 milionë llogari, duke...

SHBA – FB krijon ”dhomën e luftës” për çështjen e zgjedhjeve

UASHINGTON, 20 shtator /ATSH-ANSA/ - Rrjeti social Facebook po punon për ndërtimin e një të ashtuquajture ''dhomë lufte'' përpara zgjedhjeve të mesmandatit në SHBA,...

SHBA – Zuckerberg: ”Facebook” më i përgatitur në luftën kundër manipulimeve...

UASHINGTON, 13 shtator /ATSH-AFP/ - ''Facebook'' është më i përgatitur ndaj çdo tentative për manipulim të zgjedhjeve, u shpreh sot drejtuesi i tij Mark...

“Përgjigja ime”, Rama hap një rubrikë të re për komunikimin me...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama prezantoi sot një "rubrikë" të re në funksion të rritjes dhe përmirësimit të komunikimit me ndjekësit në...

INFORMATIKË – Facebook ofron shërbim video edhe në orët inteligjente

KALIFORNI, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Facebook njoftoi sot se do të shpërndajë në të gjithë botën shërbimin e tij të videove për orët inteligjente,...

SHBA – Facebook bllokon profilet e zyrtarëve ushtarakë të Mianmarit

UASHINGTON, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Facebook mori sot një vendim krejt të pazakontë për të bllokuar profilet e anëtarëve të juntës së Mianmarit, pas...

SHBA – Facebook ndalon shpërndarjen e informacioneve për prodhimin e armëve...

SAN FRANÇISKO, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Facebook njoftoi se do të ndalonte publikimin, në rrjetin e tij, të informacioneve që mundësojnë prodhimin e armëve...

SHBA – Facebook, iTunes dhe Spotify qëndrim të përbashkët kundër “gjuhës...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-AA / -  Facebook, iTunes dhe Spotify hoqën nga platformat e tyre qindra publikime të InfoWars, markës Jones dhe teoricienit...

SHBA – Facebook u kërkon bankave të dhënat e klientëve

WASHINGTON, gusht  /ATSH-ANSA/ - Facebook u ka kërkuar bankave të mëdha amerikane të ndajnë informacionin financiar të klientëve të tyre duke përfshirë transaksionet me...

TEKNOLOGJI – Zuckerberg mundëson për përdoruesit menaxhimin e kohës në Instagram...

PARIS, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Gjiganti amerikan në internet "Facebook" njoftoi sot vendosjen e një mekanizmi që mundëson për përdoruesit, në rrjetet sociale Facebook...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA