Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

FB ndalon reklamat kundër vaksinave

UASHINGTON, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Rrjeti social Facebook paralajmëroi se do të vendoste një ndalim të reklamave kundër vaksinimit.  Facebook njoftoi se reklamimet që tregojnë...

SHBA 2020 – FB ndihmoi 2,5 milionë persona për t’u regjistruar...

NJU JORK, 30 shtator /ATSH-ANSA/ - Kemi ndihmuar 2,5 milionë persona që të regjistrohen në votime përmes Facebook, Instagram dhe Messenger, deklaroi Nick Clegg,...

SHBA – “Facebook” ngre bordin mbikëqyrës të përmbajtjes para zgjedhjeve presidenciale

UASHINGTON, 24 shtator /ATSH-AFP/ - Facebook konfirmoi sot se do të ngrejë në tetor, pak para zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së, një bord mbikëqyrës përgjegjës...

SHBA – Facebook: Veprime kufizuese nëse zgjedhjet presidenciale kthehen në kaos 

UASHINGTON, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Facebook do të marrë masa të jashtëzakonshme për të përmbajtur qarkullimin e informacioneve të caktuara në platformën e tij,...

SHBA – “Facebook” forcon përpjekjet kundër gjuhës së urrejtjes

SAN FRANCISKO, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Gjiganti i rrjeteve sociale, "Facebook" siguroi sot se ka bërë përparime në zbulimin e përmbajtjeve që nxisin urrejtjen,...

BRUKSEL – FB dhe KE përballen në gjykatë për aktivitetin antitrust...

BRUKSEL, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Platforma e medias sociale "Facebook" ka vënë para gjykatës Komisionin Europian për shkak të kërkesave për informacion nga krahu...

SHBA – Përshkallëzohet bojkoti publicitar ndaj FB

SAN FRANÇISKO, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Shoqatat, origjina e një bojkoti publicitar kundër Facebook dolën të zhgënjyera nga një takim me shefat e tij...

SHBA – “Facebook” rekomandon përdorimin e maskës si masë antiCOVID-19

SAN FRANCISCO, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Nga sot, mesazhi "Vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19" do t'i shfaqet...

BRITANI E MADHE – CMA kufizon mbizotërimin e “Google” dhe “Facebook”...

LONDËR, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Autoriteti britanik i Konkurrencës dhe Tregjeve, CMA, propozoi sot masa për të kufizuar mbizotërimin e gjigantëve amerikanë "Facebook" dhe...

SHBA – “Facebook” synon informacione të dokumentuara në platformat e tij

SAN FRANCISCO, 30 qershor /ATSH-AFP/- Facebook njoftoi sot se tashmë do të shfaqë kryesisht artikuj të vërtetuar, të bazuar në informacionin e dorës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA