Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

COVID-19 – Facebook 100 milionë dollarë ndihmë financiare për mediet

UASHINGTON, 30 mars /ATSH-AFP/- Facebook tha sot se do të dhurojë 100 milionë dollarë për të ndihmuar mediet, tashmë të goditura rëndë nga epidemia...

SHBA – FB akordon 100 miliardë dollarë ndihmë për bizneset e...

UASHINGTON, 17 mars /ATSH-DPA/ - Facebook po prezanton një plan nëpërmjet të cilit do të akordojë 100 miliardë dollarë ndihmë përmes kredive dhe pagesave nga...

SHBA – FB dhuron 20 milionë dollarë për COVID-19

NJU JORK,16 mars /ATSH-ANSA/ - Facebook fillon një fushatë për mbledhje fondesh për betejën ndaj koronavirusit dhe vetë Favebook është angazhuar të dhurojë deri...

FB publicitet falas kundër COVID-19 dhe luftë kundër lajmeve të rreme

ROMË, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Facebook propozoi hapësira publicitare falas për Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH), në kuadër të një prej lëvizjeve që parashikojnë...

FRANCË – Facebook në favor të reformës fiskale për taksën dixhitale

PARIS, 14 shkurt /ATSH-AFP/- Drejtuesi i rrjetit social amerikan Facebook, Mark Zuckerberg, u shpreh në favor të punës së OECD-së, që synon reformimin e...

IRLANDË – FB shtyn prezantimin në Europë të aplikacionit të takimeve

DUBLIN, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Facebook e shtyu prezantimin në Europë të aplikacionit të tij të ri të takimeve, pas inspektimit nga rregullatori irlandez...

SHBA – Facebook bllokon tre kompani manipuluese të lidhura me Rusinë,...

NJU JORK, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Rrjeti social "Facebook", që kërkon të riforcojë luftën kundër përjekjeve të manipulimit në platformat e saj të ndryshme,...

SHBA – Piratohen llogaritë e Facebook-ut në Twitter

LOS ANXHELES, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Dy nga llogaritë zyrtare të Facebook-ut në Twitter u piratuan, konfirmoi gjiganti i medieve sociale. Në llogaritë e Facebook-ut...

SHBA – FB arrin në 2,5 miliardë përdorues

SAN FRANSISKO, 30 janar /ATSH-DPA/ - Numri i përdoruesve të Facebook-ut ka arritur në 2,5 miliardë në tremujorin e fundit dhe baza e përdoruesve...

ITALI – FB rrezikon një gjobë prej 5 milionë eurosh

ROMË, 24 janar /ATSH-ANSA/ - Autoriteti “Antitrust” nisi një procedurë mosrespektimi ndaj Facebook për dështim në sigurimin e informacionit të duhur gjatë regjistrimit në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA