Ballina Etiketimet Facebook

Etiketim: facebook

SHBA – Facebook rrit sigurinë në aplikacionin “Messenger”

SAN FRANCISKO, 21 maj /ATSH-AFP/- "Facebook" njoftoi sot se aplikacioni i tij "Messenger" është tashmë në gjendje të gjurmojë në mënyrë diskrete mashtruesit, duke...

SHBA – Facebook ofron vitrina virtuale për tregtarët e prekur nga...

SAN FRANCISKO, 19 maj /ATSH-AFP/- Facebook po përshpejton zhvillimin e aspektit tregtar të platformave të tij në favor të "Kufizimit të madh", që plotëson...

KANADA – Facebook gjobitet për fake news mbi konfidencialitetin e përdoruesve...

OTAVA, 19 maj /ATSH-AFP/- Policia kanadeze për Konkurrencën njoftoi sot gjobitjen me 9,5 milionë dollarë kanadezë (6,2 milionë euro) të rrjetit social, Facebook, për...

BRUKSEL – Zuckerberg: BE të bëhet rregullatore e teknologjive të reja

BRUKSEL, 18 maj /ATSH-AFP/- Kreu i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, i bëri thirrje sot BE-së që të bëhet rregullatorja e teknologjive të reja dhe të...

SHBA – Facebook blen motorin e njohur kërkimor “Giphy”

UASHINGTON, 15 maj /ATSH-DPA/- Gjigandi i medieve sociale, Facebook, njoftoi sot se ka blerë "Giphy"-in, një motor i njohur kërkimi për video GIF. Kjo blerje...

SHBA – Facebook shtrin “Messenger Kids” në 70 vende

SAN FRANCISKO, 22 prill /ATSH-AFP/ - Facebook njoftoi sot se e ka shtrirë "Messenger Kids", në 70 vende të reja, duke thënë se kjo mund...

INDI – Facebook i bashkohet konglomeratit indian “Reliance Industries”

BOMBEI, 22 prill /ATSH-AFP/- Facebook njoftoi sot një investim prej 5 7 miliardë dollarë në platformat Jio, i cili do t'i japë atij kontrollin...

TEKNOLOGJI – FB ndalon eventet deri në mesin e vitit 2021

NJU JORK, 18 prill /ATSH-ANSA/- Kompania Facebook anulon të gjitha ngjarjet me pjesëmarrje fizike, të planifikuara, që përfshijnë praninë e më shumë se 50...

COVID-19 – Facebook hap fond për mediet europiane

PARIS, 9 prill /ATSH-AFP/- Facebook hapi sot një fond prej tre milionë eurosh për të mbështetur medien lokale europiane, për t'i ndihmuar ata të...

TEKNOLOGJI – Twitter bllokon 41% të lajme të rreme, Facebook 76%

NJU JORK, 8 prill /ATSH-ANSA/ - Në luftën kundër dezinformimit mbi koronavirusin, kompanitë Facebook dhe YouTube po reagojnë më mirë sesa kompania Twitter, sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA