Ballina Etiketimet Dekorim

Etiketim: dekorim

Meta vlerëson pesë veprimtarë të shquar

TIRANË, 30 korrik /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi me anë të një ceremonie solemne, pesë veprimtarë të shquar atdhetarë nga Nishi, Medvegja,...

Meta vlerëson veprimtarë të shquar shqiptaro-amerikanë

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie solemne tre veprimtarë të shquar shqiptaro-amerikanë për kontributet...

Meta vlerëson dy veprimtarë dhe heronj të Luftës Çlirimtare të Kosovës

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me titullin "Kalorës i Urdhrit të Flamurit" dhe “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” (pas vdekjes) dy...

Vlerësohen pesë shkencëtarë dhe profesorë të Universitetit Bujqësor

TIRANË, 15 korrik /ATSH/ Në jubileun e 70-vjetorit të Universitetit Bujqësor të Tiranës, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me mirënjohje kontributet dhe veprat...

Meta vlerëson me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” Shkollën e...

TIRANË, 10 korrik/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”, Gjimnazin “Hasan Tahsini” në Sarandë, në kuadër të...

Meta dekoron arkeologët Hasan Ceka dhe Leon Rey/ “Kalorës i Urdhrit...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Presidenti Iir Meta çmoi sot me Dekoratën e lartë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” themeluesin e arkeologjisë shqiptare, Hasan Ceka (pas vdekjes) si...

Titulli “Mjeshtër i madh” për sportistët Dimraj dhe Mihali

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta dekoroi sot me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” sportistët rekordmenë Rauf Dimraj dhe Pavllo Mihali për kontributet...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për tre kampionë të “Tiranës”

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta dekoroi sot me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, tre kampionë të "Tiranës", kapitenin Pavle Bagaviki, portierin Bujar...

Meta dekoron Ansamblin Folklorik të Dibrës me Titullin “Naim Frashëri”

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin “Naim Frashëri” Ansamblin Folklorik të Dibrës “Hazis Ndreu”, me motivacionin “Për veprimtarinë e shquar në...

“Nderi i Kombit” për trajnerin legjendar Vangjel Koja dhe basketbollistin Muhamet...

TIRANË, 2 qershor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën “Nderi i Kombit” trajnerin legjendar të volejbollit të “Dinamos” dhe Ekipit Kombëtar, Vangjel Koja,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA