Ballina Etiketimet Çuçi

Etiketim: Çuçi

Sezoni veror, intensifikohet puna për rehabilitimin e kanaleve ujitëse në bujqësi

TIRANË, 7 mars /ATSH/ - Transformimi që kanë njohur bordet e kullimit prej vitit 2014 është i prekshëm, ndërsa po punohet intensivisht për rehabilitimin...

Soreca: Thirrja e parë IPARD, më shumë se 300 aplikime nga...

TIRANË, 6 Mars /ATSH/ -Mbi 300 aplikime nga fermerët për thirrjen e parë IPARD. Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Lugi Soreca, ka...

Djegia e mandateve, Çuçi: Opozita tradhtoi vullnetin e popullit

TIRANË, 5 mars /ATSH/- "Parlamenti është legal dhe është situatë krejt normale. Është sjellja e opozitës dhe vendimi absurd për djegien e mandateve situatë...

MBZHR dhe OKB, 5.7 milionë dollarë për rritjen ekonomike, punësimin dhe...

TIRANË, 4 mars /ATSH/- Nënshkrimi i planit të përbashkët të punës mes Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural (MBZHR) dhe Organizatës së Kombeve të...

Çuçi: Mazhoranca e hapur për dialog me opozitën

TIRANË, 1 mars/ATSH/ - Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Blendi Çuçi e ka cilësuar djegien e mandateve nga ana e deputetëve të opozitës...

Çuçi-diasporës: Bëhuni pjesë e investimeve në agroturizëm

TIRANË, 1 mars /ATSH/ - Paketa për agroturizmin është një ofertë e mirë për diasporën që ka dëshirë të investojë në Shqipëri. Ministri i Bujqësisë...

Interes i lartë për Samitin e Dytë të Diasporës, mbi 1200...

TIRANË, 28 shkurt/ATSH-Maela Marini/ Janë rreth 1200 persona të cilët janë regjistruar për të marrë pjesë në Samitin e Dytë të Diasporës, i cili...

Siguria ushqimore dhe zhvillimi rural, Çuçi: Program 3-vjeçar bashkëpunimi me FAO-n

TIRANË 26 shkurt /ATSH/- Një axhendë 3-vjeçare bashkëpunimi me FAO-n, synon të rrisë e sigurisë ushqimore dhe zhvillimin rural në vend, duke adresuar mbështetje...

Çuçi në Përmet: Investimet në shërbim të qytetarit

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/- Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Blendi Çuçi u shpreh sot në takimin publik të ciklit kombëtar “Bashkia që duam”,...

Çuçi: Modeli i bashkëqeverisjes me qytetarin po funksionon

TIRANË,  22 shkurt /ATSH/- Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Blendi Çuçi, i bëri thirrje sot qytetarëve të gjirokastrës, që t'ja besojnë Partisë Socialiste...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA