Ballina Etiketimet Çuçi

Etiketim: Çuçi

Bledi Çuçi, ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Blendi Çuçi do të marrë detyrën e ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, duke zëvendësuar në këtë detyrë Niko Peleshin. Në...

Garantim votimit të emigrantëve shqiptarë

TIRANË, 7 shtator /ATSH/ - Garantimi i votimit të emigrantëve është çështja kryesore që Partia Socialiste ka sjellë në tyrezën e Komisionit për reformën...

Çuçi: Vetëm në një muaj, ulet me 4 herë përdorimi i...

TIRANË, 11 gusht/ATSH-Maela Marini/ Nisma e qeverisë për reduktimin e qeseve plastike ka filluar të japë efektet e para. Në disa prej rrjeteve të supermarketeve...

Qeset plastike, Çuçi: Synimi ynë mjedisi i pastër, jo penalizimi i...

TIRANË, 10 gusht/ATSH-Maela Marini/ "Nuk është synimi ynë të penalizojmë dhe të gjobisim bizneset, por synimi ynë është që të kemi një mjedis të...

Çuçi: Qytetarët ndërgjegjësohen për mospërdorimin e qeseve plastike

TIRANË, 9 gusht/ATSH-Maela Marini/ Heqja nga përdorimi i qeseve plastike dhe zëvendësimi i tyre me çanta bezeje sjell si domosdoshmëri edhe ndërgjegjësimin e konsumatorëve. Për...

“Smile Albania”, 1 mijë buzëqeshje për promovimin e Shqipërisë

TIRANË, 22 Maj/ATSH/.- Projekti "Smile Albania, 1 mijë buzëqeshje në të gjithë Shqipërinë", i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit është një fushatë ndërgjegjësimi për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA