Ballina Etiketimet Borrell

Etiketim: Borrell

BRUKSEL – Borell: Të shqetësuar për valën e arrestimeve në Rusi

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-DPA/ - Të arrestuar në Rusi janë mbi 3 000 protestues dhe kjo valë ndalimesh na bën të jemi shumë të...

BRUKSEL – Borrell: BE e gatshme të punojë për një dialog...

BRUKSEL, 10 janar /ATSH-AA/ - Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell, tha se BE është...

SARAJEVË – Borell: BE mbështet Bosnje-Hercegovinën drejt një të ardhmeje të...

SARAJEVË, 21 nëntor /ATSH-FENA/ - Bashkimi Europian do të vazhdojë ta mbështesë Bosnje-Hercegovinën në ndërtimin e një të ardhmeje të begatë dhe të qëndrueshme...

BRUKSEL – Borrell: BE do të sanksionojë sipërmarrësit dhe kompanitë bjelloruse

BRUKSEL, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian do të përgatisë sanksione kundër sipërmarrësve dhe krerëve të kompanive pranë regjimit në pushtet në Bjellorusi, me...

BRUKSEL – Borrell: Vendimet e Ankarasë do të çojnë në tensione...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot tensionet e shkaktuara nga vendimi i Ankarasë për të kthyer një anije kërkimi në ujërat...

BRUKSEL – Borrell: Ukraina të shtojë reformat antikorrupsion

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-DPA/ - Zyrtarët e lartë të BE i bënë thirrje sot partneres së ngushtë të Bllokut, Ukrainës, që të shtojë reformat...

BRUKSEL – Borrell: BE e paplotë pa Ballkanin Perëndimor

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH/ - Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Çeshtjet e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep Borell u shpreh sot se...

BRUKSEL – Borrell: Sanksionet e BE-së ndaj Bjellorusisë të bllokuara nga...

BRUKSEL, 21 shtator /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian nuk arriti sërish të miratojë sanksionet, që synojnë personat e përfshirë në mashtrim dhe shtypje zgjedhore në...

TRIPOLI – Borrell në Libi për të konsoliduar armëpushimin

TRIPOLI, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borell e përshkroi sot  çështjen libiane si përparësinë kryesore, gjatë një udhëtimi në Tripoli...

BERLIN – Borrell: BE po shqyrton sanksione ndaj Turqisë për shpimet...

BERLIN, 28 gusht /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian po shqyrton sanksione të reja kundër Turqisë, në lidhje me kërkimet e saj për gaz në Mesdheun...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA