Ballina Etiketimet Borrell

Etiketim: Borrell

BRUKSEL – Borrell: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe MV

BRUKSEL, 15 nëntor /ATSH-ANSA/ - Konferencat e para ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të zhvillohen sa më shpejt të jetë e...

Samiti BE-Ballkan, Rama takon Borrell: Shqipëria, peng në konfliktin e hapur...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në takim në Abu-Dabi me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Europian për Marrëdhëniet e Jashtme dhe...

​Borrell kërkon tërheqjen e njësitë speciale të policisë dhe largimin e...

​PRISHTINË, 26 shtator /ATSH/ Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, nëpërmejt një Josep Borrell, duke komentuar...

BRUKSEL – BE: Teherani gati të rifillojë diskutimet për arsenalin bërthamor

BRUKSEL, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Irani është gati të rifillojë negociatat për armët bërthamore, të pezulluara që nga qershori, njoftoi ministri i Jashtëm evropian,...

NJU-JORK – Borrell: Përpjekje BE-SHBA për forcimin e besimit në partneritetin...

NJU-JORK, 22 /ATSH-AFP/ - Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara duhet të punojnë për të forcuar besimin në partneritetin e tyre, pas krizës franko-amerikane,...

STRASBURG – Borrell: Kriza afgane mund të shkaktojë zhvendosje të popullsisë

STRASBURG, 14 shtator /ATSH-DPA/ - Pushtimi i Afganistanit nga talebanët ka të ngjarë të shkaktojë një eksod të rëndësishëm, por jo në të njëjtën...

BRUKSEL – Borrell: BE synon të ruajë praninë në Kabul

BRUKSEL, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Vendet e BE-së do të koordinohen për të siguruar një prani në Kabul, pavarësisht marrjes së pushtetit nga talebanët,...

FOKUS – Borrell: E ardhmja e gjithë Ballkanit Perëndimor është në...

SHKUP, 14 gusht /ATSH-MIA/ - E ardhmja e gjithë Ballkanit Perëndimor është në BE, deklaroi shefi i politikës së Jashtme të BE-Së, Joseph Borrell,...

FOKUS – BE i kërkon Tunizisë rivendosjen e rendit institucional

BRUKSEL, 27 korrik /ATSH-ANSA-AA/ - Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell deklaroi sot se Bashkimi Evropian është duke monitoruar zhvillimet...

FOKUS – Borrell: Të mbështesim pa ndërprerje perspektivën evropiane të Ballkanit...

DUBROVNIK, 11 korrik /ATSH-ANSA/ - Rëndësia e vazhdimësisë për mbështetjen e  fuqishme të integrimit në BE të Ballkanit Perëndimor u nënvizuan fort edhe nga Përfaqësuesi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA