Ballina Etiketimet Borrell

Etiketim: Borrell

FOKUS – Borrell: Të mbështesim pa ndërprerje perspektivën evropiane të Ballkanit...

DUBROVNIK, 11 korrik /ATSH-ANSA/ - Rëndësia e vazhdimësisë për mbështetjen e  fuqishme të integrimit në BE të Ballkanit Perëndimor u nënvizuan fort edhe nga Përfaqësuesi i...

Borrell informoi ministrat e BE-së mbi dialogun Kosovë-Serbi

PRISHTINË, 21 qershor /ATSH/ Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian, Josep Borrell deklaroi sot se ai informoi ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve...

FOKUS – Borrell: Bashkimi Europian ka nevojë për migrantët

BRUKSEL, 20 qershor /ATSH-ANSA/ - Bashkimi Europian ka nevojë për migrantët si për arsye humanitare ashtu edhe për t'iu përgjigjur krizave demografike të kontinentit,...

BRUKSEL – Borrell bën thirrje për armëpushim në Lindjen e Mesme

BRUKSEL, 19 maj /ATSH-DPA/ - Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borrell bëri thirrje për "një fund të menjëhershëm të çdo dhune dhe zbatimin e...

BRUKSEL – Borrell: Përshkallëzimi i dhunës në Lindjen e Mesme duhet...

BRUKSEL, 12 maj /ATSH-DPA/ - Diplomati i lartë i Bashkimit Europian, Josep Borrell bëri thirrje për t'i dhënë fund dhunës në Lindjen e Mesme,...

BRUKSEL – Borell: Të shqetësuar për valën e arrestimeve në Rusi

BRUKSEL, 25 janar /ATSH-DPA/ - Të arrestuar në Rusi janë mbi 3 000 protestues dhe kjo valë ndalimesh na bën të jemi shumë të...

BRUKSEL – Borrell: BE e gatshme të punojë për një dialog...

BRUKSEL, 10 janar /ATSH-AA/ - Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë, Josep Borrell, tha se BE është...

SARAJEVË – Borell: BE mbështet Bosnje-Hercegovinën drejt një të ardhmeje të...

SARAJEVË, 21 nëntor /ATSH-FENA/ - Bashkimi Europian do të vazhdojë ta mbështesë Bosnje-Hercegovinën në ndërtimin e një të ardhmeje të begatë dhe të qëndrueshme...

BRUKSEL – Borrell: BE do të sanksionojë sipërmarrësit dhe kompanitë bjelloruse

BRUKSEL, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian do të përgatisë sanksione kundër sipërmarrësve dhe krerëve të kompanive pranë regjimit në pushtet në Bjellorusi, me...

BRUKSEL – Borrell: Vendimet e Ankarasë do të çojnë në tensione...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot tensionet e shkaktuara nga vendimi i Ankarasë për të kthyer një anije kërkimi në ujërat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA