Ballina Etiketimet Bllokim

Etiketim: bllokim

IZRAEL – Një ministër bën thirrje për rikthim të kufizimeve për...

TEL AVIV, 13 korrik /ATSH-DPA/ - Ministri izraelit i Energjisë, Yuval Steinitz bëri thirrje për një bllokadë të re për të parandaluar që infeksionet...

BM – Priten të tjera bllokime në qytetet britanike për shkak...

LONDËR, 1 korrik /ATSH-ANSA/ - Jo vetëm Leicesteri. Rikthimi nga dje i një bllokimi lokal më të rreptë në qytetin e Anglisë Qendrore është...

Reshje intensive shiu/ Rruga kombëtare Librazhd-Elbasan e pakalueshme për shkak të...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, rruga kombëtare Librazhd-Elbasan është e pakalueshme për shkak të rrëshqitjeve të gurëve dhe...

FOKUS – Bota myslimane feston Bajramin e mbyllur në shtëpi

TIRANË, 23 maj /ATSH/ - Myslimanët në mbarë botën po përgatiten të festojnë brenda shtëpive të tyre festën triditore të Bajramit, një nga festat...

FOKUS – Nju Jorku mbyllet sërish deri më 15 maj

NJU JORK, 16 prill /ATSH-DPA/ - Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo zgjati sot mbylljen e shtetit deri më 15 maj për të frenuar...

MEPJ: Italia, bllokim 30 ditor afateve të procedimeve administrative për qëndrimin...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ - Duke nisur nga data 2 mars, Italia ka vendosur një pezullim 30 ditor të afateve për procedimet administrative lidhur me...

IRLANDË E VERIUT – Marrëveshje mes republikanëve dhe unionistëve për t’i...

BELFAST, 10 janar /ATSH-AFP/ - Partitë unioniste DUP dhe partia republikane, Sinn Fein njoftuan sot se kishin arritur në një marrëveshje për t'i dhënë...

AKU bllokon 2130 kg produkt mish pule me ngarkesë mikrobiologjike

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi prej 2130 kg produkt mish pule me ngarkesë mikrobiologjike të ardhur nga Polonia. Drejtoria...

BRUKSEL – BE tregon forcën përballë bllokimit të OBT-së nga Trump

BRUKSEL, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian propozoi sot forcimin e arsenalit tregtar të BE-së përballë rreziqeve që sjell bllokimi i Organizatës Botërore të...

Stop Informalitetit/ Bllokohen 1.6 milionë litra gaz i lëngshëm

TIRANË, 27 shtator/ATSH/- Aksioni "Stop Informalitetit" vijon punën në terren, ku ditët e fundit është bllokuar 1.6 milionë litra gaz i lëngshëm, pasi subjekti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA