Ballina Etiketimet Bllokim

Etiketim: bllokim

BUDAPEST – Hungaria vendos lehtësimin e bllokimit antiCOVID-19

BUDAPEST, 30 prill /ATSH-DPA/ - Hungaria po heq masat e vendosura për frenimin e pandemisë, deklaroi sot kryeministri hungarez Viktor Orban. "Ne kemi arritur në...

COVID-19 – Turqia vendos bllokimin më të ashpër që nga fillimi...

STAMBOLL, 29 prill /ATSH- DPA/ - Turqia ka vendosur një bllokim mbarëkombëtar trejavor sot në mbrëmje, bllokimi i saj më i ashpër që nga...

BERLIN – Gjermania: Planet ruse për bllokimin e Detit të Zi...

BERLIN, 27 prill /ATSH-AA/ - Mes tensioneve në rritje për manovrat ushtarake të Moskës, Gjermania i ka quajtur "shumë problematike" planet e raportuara ruse...

ANKARA – Turqia vendos një bllokim total antiCOVID-19

ANKARA, 26 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot vendosjen e një bllokimi 17-ditor, duke filluar nga e enjtja në mbrëmje,...

COVID-19 – Rritje rekord rastesh, Qipro vendos bllokim të ri

NIKOSIA, 24 prill /ATSH-AFP/ - Republika e Qipros njoftoi vendosjen e një bllokim të ri dyjavor, përfshirë fundjavën e gjatë të Pashkës Ortodokse, ndërsa...

COVID-19 – Merkel: Situata është serioze, nevojitet bllokim urgjent

BERLIN, 13 prill /ATSH-ANSA/ - Frenimi federal i emergjencës është i vonuar, sepse situata është serioze dhe të gjithë duhet ta marrim seriozisht, tha...

COVID-19 – Merkel në favor të një bllokimi të shkurtër mbarëkombëtar

BERLIN, 12 prill /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel është në favor të një bllokimi të shkurtër dhe në të gjithë vendin për të...

KANADA – Ontario në bllokim të plotë përballë valës së tretë...

OTAVA, 8 prill /ATSH-AFP/ - Ontario, provinca më e populluar e Kanadasë, nga sot ka urdhëruar banorët e saj të qëndrojnë në shtëpi, si...

Bllokimi i fluturimeve/ Braçe: Politikë e pastër e një dysheje që...

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe deklaroi sot se siguria kombëtare dhe siguria e jetës nuk u besohet më kontrollorëve të trafikut ajror që...

COVID-19 – Qeveria gjermane në favor të një bllokimi të shkurtër...

BERLIN, 7 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane dëshiron të forcojë kufizimet antiCOVID-19 në të 16 landet e vendit, në një lëvizje drejt masave më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA