Ballina Etiketimet Blinken

Etiketim: blinken

FOKUS – SHBA: Nëse Rusia pushton Ukrainën, gati të kundërpërgjigjemi

ROMË, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Jemi shumë të shqetësuar për planet që Rusia ka ndaj Ukrainës, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në...

UASHINGTON – SHBA vendos sanksione të reja për ”Nord Stream 2”

UASHINGTON, 23 nëntor /ATSH-DPA/ – Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vendosin sanksione të mëtejshme në lidhje me projektin e diskutueshëm i gazsjellësit...

SHBA – Blinken fajëson Bjellorusinë dhe Rusinë për krizën në kufirin...

UASHINGTON, 15 nëntor /ATSH-AA/- Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Antony Blinken në një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm polak, Zbigniew Rau ka bërë...

SHBA – Uashingtoni sanksionon financuesit e Al Kaedës

UASHINGTON, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria amerikane vendosi sanksione ndaj pesë mbështetësve financiarë të organizatës terroriste Al Kaeda që veprojnë në Turqi. ''Sanksionet synojnë pesë...

GJERMANI – Bisedime Maas-Blinken për situatën në Afganistan

BERLIN, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Kryediplomatët amerikan dhe gjerman, respektivisht Antony Blinken dhe Heiko Maas, do të diskutojnë situatën në Afganistan, në bazën ajrore...

DOHA – Blinken: SHBA angazhim me talebanët për evakuimet nga Afganistani

DOHA, 7 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA-ja po punojnë me talebanët për të evakuuar njerëzit që përpiqen të largohen nga Afganistani, njoftoi sot Sekretari amerikan...

Strehimi i afganëve, Blinken: Mirënjohës për ndihmën

TIRANË, 7 shtator/ATSH/ Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka publikuar sot mesazhin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken në lidhje me strehimin e...

SHBA – Blinken: SHBA-ja transferon praninë diplomatike nga Kabuli në Doha

UASHINGTON, 31 gusht /ATSH-AA/- Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë transferuar praninë e saj diplomatike nga Kabuli i Afganistanit në Doha të Katarit,...

SHBA- Blinken: Do të përdorim çdo mjet, për të ndihmuar këdo...

UASHINGTON, 26 gusht /ATSH- DPA/- Me dëshpërimin në rritje se kush do të mbetet në Afganistan, Sekretari i Shtetit Antony J. Blinken premtoi se...

Shqipëria gati të presë qindra afganë, Xhaçka: Krah për krah me...

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka u shpreh sot se Shqipëria është gati të presë qindra afganë, jeta...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA