Ballina Etiketimet Bb

Etiketim: bb

Mbledhjet e pranverës të FMN e BB/ Harmonizimi i politikës fiskale me...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko mori pjesë në mbledhjet e pranverës të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të grupit...

Denaj merr mbështetjen e BB-së për politikat ekonomike ndaj dy krizave

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilluan një  takim virtual me...

Denaj takimin me BB: Politika mbështetëse në arsim, dixhitalizim për rritjen...

TIRANË, 2 prill /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, mori pjesë në mbledhjen e Komitetit Këshillues të Bankës Botërore për Çështjet Gjinore...

Rindërtimi impakt në rimëkëmbjen ekonomike/ BB: Paketat financiare të qeverisë, ndikuan...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Masat e ndërmarra nga qeveria për të mbështetur qytetarët dhe biznesin që u goditën në situatën e krijuar nga pandemia e...

Banka Botërore: Rritja ekonomike për Shqipërinë 4.4 %

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Banka Botërore në një raport të publikuar sot parashikon që rritja ekonomike për Shqipërinë të jetë 4.4 % gjatë këtij viti. “Banka...

Forcimi i kapaciteteve të AMF-së/ Mete takim me ekipin e misionit...

TIRANË, 19 Mars/ATSH/ Ecuria e projektit të asistencës së Bankës Botërore për Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare (AMF) për tregun e sigurimeve ishte në fokus...

FOKUS – BB: Mungesë personeli të trajnuar për vaksinimet në vendet...

UASHINGTON, 18 mars /ATSH-AFP/ - Një pjesë e madhe e vendeve me të ardhura të ulëta dhe të mesme kanë krijuar një program kombëtar...

COVID-19 – Malpass: Rimëkëmbja ekonomike kërkon ulje të borxhit në vendet...

BERLIN, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Kapërcimi i pasojave ekonomike të pandemisë së COVID-19 kërkon bashkëpunim ndërkombëtar dhe ulje të borxhit në vendet e varfra,...

Banka Botërore 80 milionë dollarë mbështetje buxhetore për Shqipërinë

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ Zhvillimi i politikave mbi qëndrueshmërinë fiskale dhe mirëmenaxhimi i financave publike në Shqipëri po mbështetet nga Banka Botërore në shumën 80...

Ekonomi me përfaqësues të BB në Tiranë: Bashkëpunim në projektet për...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me e përfaqësuesit e Bankës Botërore në Tiranë. Ekonomi bëri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA