Ballina Etiketimet Bb

Etiketim: bb

UKRAINË – BB kredi 100 milionë dollarë për jugun e vendit...

KIEV, 7 nëntor /ATSH-ANSA/ - Banka Botërore do të financojë për Ukrainën një kredi prej 100 milionë dollarësh për rindërtimi i Donbasit, zona juglindore e...

Raporti i Bankës Botërore: Vitin e ardhshëm nis rimëkëmbja, rritja ekonomike...

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Ekonomia shqiptare pritet të rritet me 5% në 2021, për shkak të rifillimit të procesit të rindërtimit nga pasojat e...

BB mbështet Shqipërinë për ta bërë ekonominë më rezistente ndaj goditjeve

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Banka Botërore shprehet se do të mbështesë Shqipërinë të nxisë reformat që kontribuojnë në rritjen e ekonomisë së qëndrueshme, krijimin...

Investimi 2.2 milionë euro impak në mbrojtjen e mbi 5 mijë...

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Më shumë se gjysma e sipërfaqes së Shqipërisë është pyje dhe kullota. Mbrojtja dhe shtimi i tyre, jo vetëm përmirëson burimet...

SHBA – BB 12 miliardë dollarë për garantimin e vaksinës antiCOVID-19...

UASHINGTON, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Banka Botërore njoftoi sot miratimin e një plani ndihme prej 12 miliardë dollarë për të garantuar për vendet në...

UASHINGTON – BB: Amerika Latine rajoni më i prekur në aspektin...

UASHINGTON, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Amerika Latine dhe Karaibet po përjetojnë pasojat më të këqija ekonomike dhe shëndetësore në botë për shkak të pandemisë...

UASHINGTON – BB: Pandemia ka shtuar numrin e personave në varfëri...

UASHINGTON, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Midis 88 dhe 115 milionë persona shtesë do të jetojnë vetëm me 1,90 dollarë në ditë, më pak se...

Pasojat e pandemisë/ BB: Rimëkëmbja me 5% vitin e ardhshëm, nxitja...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Banka Botërore parashikon që ekonomia shqiptare do të rimëkëmbet me 5% vitin e ardhshëm, ndërsa do të shënojë një rënie...

COVID-19/ BB: Mesazhet që nënvizojnë dobinë e pagesës së taksave, rezultat...

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Tatimpaguesit shqiptarë në periudhën e pandemisë kanë reaguar më shumë ndaj thirrjeve pozitive të tatimeve për zbatimin e ligjit për...

Indeksi i Kapitalit Njerëzor/ BB: Shqipëria, ndër 10 vendet me përmirësimin...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Shqipëria, renditet ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në gjithën botën sa i takon shëndetësisë dhe arsimit. Gjatë dekadës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA