Ballina Etiketimet Bb

Etiketim: bb

SHBA – BB: Kapitali njerëzor i kërcënuar më shumë se kurrë...

UASHINGTON, 16 shtator /ATSH-AFP/ - Pandemia e COVID-19 kërcënon të fshijë përparimin e dukshëm të bërë gjatë dekadës së fundit në arsim dhe shëndetësi,...

Deloitte mbështet 200 biznese në Ballkan për të rritur qëndrueshmërinë ndaj...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Deloitte së bashku me zyrat e Bankës Botërore në 6 vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor, Bashkimin Europian, Western Balkans Enterprise...

SHBA – Malpass: 100 milionë persona në varfëri ekstreme 

UASHINGTON, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Kriza e pandemisë së COVID-19 mund të ketë shtyrë 100 milionë persona në varfëri ekstreme në të gjithë botën,...

Çështjet gjinore/ BB vlerëson qeverinë: Në 4 vite rriti buxhetin për...

TIRANË, 8 gusht /ATSH/- Qeveria shqiptare ka rritur fondet e financimit për programet e ndryshme social ekonomike që ofrojnë ndihmë dhe mbështetje për fëmijët,...

BB: Skemat për garantimin e kredive, të dobishme për ndërmarrjet e...

TIRANË, 27 korrik /ATSH/- Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në Shqipëri janë kontribuuese të rëndësishme në ekonominë shqiptare, duke përfaqësuar 99.8 për qind të...

FOKUS – BB: AfCFTA mund të shpëtojë 30 milionë persona nga...

CAPE TOWN, 27 korrik /ATSH-DPA/ - Një zonë e tregtisë së lirë në Afrikë mund të shpëtojë rreth 30 milionë persona nga varfëria ekstreme...

Projekti i BB për ujitjen në bujqësi, përfitojnë 31 mijë familje...

TIRANË, 22 korrik /ATSH/ Banka Botërore, po vijon zbatimin e projektit të ujitjes dhe kullimit në sektorin e bujqësisë, me vlerë 67 milionë dollarë,...

BB: Ngritja e Agjencisë së Ofrimit të Shërbimeve të Integruara përmirësoi...

TIRANË, 15 korrik /ATSH/ Banka Botërore vlerëson se Shqipëria ka bërë përmirësim të dukshëm në ofrimin e shërbimeve publike ndaj qytetarëve dhe uljen e...

Paketat e mbështetjes ekonomike/ 44% e përfituesve ishin vajza dhe gra

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se "deri më sot, rreth 44% e përfituesve të ndihmës së shpërndarë...

COVID-19/ Banka Botërore shtyn edhe një vit zbatimin e projektit për...

TIRANË, 22 qershor /ATSH/ Banka Botërore ka shtyrë edhe për një vit zbatimin e projektit për "Shërbimet mjedisore" në vendin tonë, i parashikuar të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA