Ballina Etiketimet Axhenda

Etiketim: axhenda

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/8/2021

LONDËR (BM) - Heqja e karantinës për udhëtarët e vaksinuar kundër COVID-19 nga BE dhe SHBA, me përjashtim të Francës. QIPRO – Fillon vaksinimi kundër...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/8/2021

ATHINË (Greqi)-Fillimi i vaksinimit kundër COVID-19 për fëmijët 12-15 vjeç. VILNIUS (Lituani) - Vizitë e Komisioneres evropiane për Çështjet e Brendshme, Ylva Johansson. VENECIA (Itali) -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 31/7/2021

PEKIN (Kinë) - Konferencë për shtyp e qeverisë për përhapjen e variantit Delta dhe vaksinimin. FRANCË - Protesta kundër pasaportës shëndetësore. MOSKË (Rusi) – 30-vjetori i...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/7/2021

BOTA - Dita Botërore Kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore. SHANGHAI (Kinë) - Hapja e planetariumit më të madh në botë. UKRAINE - Takimi i Këshillit të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/7/2021

BOTA - Dita Botërore e Parakalimit. HAPËSIRË - Lidhja e modulit rus Nauka në ISS. LONDËR (BM) – 40-vjetori i martesës së Princit Charles dhe Lady...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/7/2021

VATIKAN  - Gjyqi i personave të përfshirë në investime potencialisht mashtruese në Londër. UASHINGTON (SHBA) - FMN publikon parashikimet më të fundit për ekonominë botërore. PEKIN...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/7/2021

TIANJIN (Kinë) - Vizita e ndihmëssekretares amerikane të Shtetit, Wendy Sherman. BOTA - Dita Botërore e Parandalimit të Mbytjes në Det. SHËN PETERBURG (Rusi) - Parada...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/7/2021

FRANCË - Demonstrata kundër pasaportës shëndetësore Covid. ATHINË (Greqi) - Demonstrata kundër vaksinës antiCOVID-19. PERU – 110-vjetori i zbulimit të Machu Picchu nga eksploruesi amerikan Hiram...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/7/2021

TOKIO (Japoni) - Ceremonia e Hapjes së Lojërave Olimpike Verore. LONDËR (BM) – 10-vjetori i vdekjes së këngëtares Amy Winehouse. KRANJ (Slloveni) - Takim joformal i...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/7/2021

OSLO (Norvegji) – 10-vjetori i sulmeve të kryera nga Anders Behring Breivik, që shkaktuan vdekjen e 77 personave. PEKIN (Kinë) - Konferencë për shtyp e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA