Ballina Etiketimet Agroturizem

Etiketim: agroturizem

AZHBR, 50 % financim për diversifikimin e aktiviteteve ekonomike në zonat...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Agroturizmi dhe bujtinat konsiderohen si një nga drejtimet e së ardhmes së Shqipërisë. Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural bën të...

50 % financim falas/ Dhjetëra sipërmarrje agroturizmi aplikojnë në Skemën Kombëtare...

TIRANË, 24 qershor  /ATSH/ Skema Kombëtare e Mbështetjes në Bujqësi 2021 e financuar nga buxheti i shtetit adreson mbështetje të drejtpërdrejtë për projektet në...

Mes bukurive magjepsëse të maleve të Leskovikut/ Rama publikon pamje nga...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ Nismat e qeverisë për nxitjen e agroturizmit kanë stimuluar ngritjen e sipërmarrjeve të reja në fshat. Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje...

Agroturizmi shqiptar/ “Shporta e Reçit” në Malësinë e Madhe, pjesë e...

TIRANË, 16 qershor /ATSH/ “Shporta e Reçit” është një fermë agroturistike e ndërtuar në zonën e Reçit të Malësisë së Madhe. Ajo gjendet tashmë...

Sofra Kolonjare, një ndalesë e domosdoshme për ata që dëshirojnë të...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Sofra Kolonjare është një ndër fermat agroturistike që mund të gjendet në aplikacionin “AgroTime AL” ,një ndalesë e domosdoshme për të...

Agroturizmi shqiptar në smartphone/ “Kodra e Gështenjave” në Tropojë pjesë e...

  TIRANË, 5 qershor/ATSH/ Bizneset në fushën e turizmit gjithnjë e më tepër po bëhen pjesë e aplikacionit “AgroTime AL”, nisma më e re që...

Agroturizmi “Alpeta”, një kombinim i bukur i peizazhit natyror dhe produkteve...

TIRANË, 16 maj/ATSH/ Një tjetër pikë agroturistike që mund ta gjeni falë aplikacionit Agrotime Al ndodhet në Roshnik në afërsi të Beratit. Ministrja e Bujqësisë...

AgroTimeAl/ 8,800 persona zgjodhën guidën online për të vizituar pikat më...

TIRANË, 9 maj /ATSH/ AgroTimeAl është kthyer në një "udhërrëfyes" shumë të mirë për t'u njohur me pikat agroturistike kudo nëpër Shqipëri. Ministrja e Bujqësisë...

Agroturizmi/ Ekonomi: Rriten çdo ditë shembujt kuptimplotë të rikthimit nga emigracioni

TIRANË, 2 maj/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi u ndal sot në një nga bizneset në fushën e agroturizmit, nga ku...

Zhvillimi i agroturizmit/ 5 mijë euro për emigrantët që hapin dyert...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ “Shqipëria është një vend i qëndisur nga Zoti, nga maja e maleve lart në veri, deri te fushat e bregdeti fantastik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA