Ballina Etiketimet Agroturizem

Etiketim: agroturizem

Plani i Veprimit 2021-2025/ Masë e re mbështetje emigrantëve që të...

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Kthimi masiv i shtëpive në fshat, në bujtina mbetet një nga prioritetet kyçe të qeverisë dhe mbështetja e emigrantëve mbi një...

Mbështetja nga programi IPARD/ Agroturizëm “Pema e Jetës” përmbyll linjën e...

TIRANË, 24 janar/ATSH/- Pika agroturistike, “Pema e Jetës” është një investim shumëdimensional i sipërmarrësit Artur Bujari, që me mbështetjen e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor...

Agroturizëm/ AZHBR: 50 aplikime investimesh në pritje për të lidhur kontratat

TIRANË, 22 dhjetor /ATSH/ Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, (AZHBR) bën të ditur se janë 50 aplikime investimi të përzgjedhura, në kuadër të...

Agroturizmi me një klik/ Aplikacioni i ri “AgroTime AL”, guidë online...

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ Agroturizmi me një klik është aplikacioni i ri “AgroTime AL”, një guidë online për të gjithë ata që duan të...

Investimet në agroturizëm mbështeten me grante dhe paketë të veçantë fiskale

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural nxit investimet në agroturizëm përmes mbështetjes me grante dhe një pakete të veçantë fiskale. Përmes...

Pikë e re agroturizmi në Bogë/ Me mbështetjen e AZHBR-së, Gëzim...

TIRANË, 17 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama solli sot shembullin e investimit të Gëzim Olajt në Bogë, për një pikë të re agroturizmi mes natyrës...

Mbështetja në agroturizëm/ Nga 2 shkon në 100 numri i fermave...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Politikat e qeverisë po mbështesin sipërmarrjet e reja në agroturizëm, të cilat janë bërë sot modelet më të mira ekonomike...

I riu nga Përrenjasi që ka investuar në vendlindje/ 13 hektarë...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/Erion Karriqi është një djalë nga Përrenjasi Fshat me plot ambicie dhe ide konkrete për të investuar në vendin e tij të...

Farma Sotira, alternativë dhe vlerë e shtuar në ofrimin e kulinarisë...

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Farma Sotira, e ndodhur në rrugën kombëtare Leskovik-Ersekë është një tjetër shembull se si me punë dhe vendosmëri mund të krijohet...

Agroturizmi, risi dhe mundësi e mirë për rivitalizimin e zonave rurale

TIRANË, 21 gusht/ATSH/ Agroturizmi në Shqipëri po shënon nga viti në vit frekuentim në rritje ku peizazhi i mrekullueshëm, ajri i pastër, ushqimet bio...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA