Ballina Etiketimet Agroturizem

Etiketim: agroturizem

Agroturizmi alternativë dhe vlerë e shtuar e destinacioneve turistike, ambient i...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Vitet e fundit agroturizmi është kthyer në një destinacion turistik për njerëzit që e duan kulinarinë, udhëtimet dhe freskinë që të...

Denaj në kullën e familjes Tollja në Lurë: Rritet mbështetja për...

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj vizitoi sot familjen Tollja, e cila ka rindërtuar kullën e familjes, duke e kthyer...

Të gjitha projektet në agroturizëm, 100% pa taksa

TIRANE, 10 qershor/ATSH/ “Të gjitha projektet në agroturizëm të jenë projekte 100% pa taksa”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për shtyp. Kreu...

Investime të reja në agroturizëm/ Sipërmarrjet e suksesshme promovohen në një...

TIRANË, 30 maj /ATSH/- Modelet më të mira të sipërmarrësve në sektorin e agroturizmit do të promovohen në platformë dixhitale, me qëllim inkurajimin e...

IPARD II/ 130 aplikime për projekte në agroturizëm me vlerë rreth...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Agroturizmi po njeh një dimension të ri zhvillimi vitet e fundit në vendin tonë. Strategjia e qartë e qeverisë për transformimin...

Turizmi rural/ Skema kombëtare, 5 milionë lekë financim për rikonstruksionin e...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/- Agroturizmi është një sektor tjetër që përfiton mbështetje financiare nga Skema Kombëtare 2020. "Rikonstruksioni i ambienteve për turizëm rural, me 6...

Ushqimi 100% bio dhe vend fantastik/ Ambasadorja e Suedisë fton turistët...

TIRANË, 13 janar /ATSH/-Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad i ka bërë thirrje turistëve suedezë që të vizitojnë Shqipërinë. Ajo ka vizituar Mrizin e...

Ëndrra e Fundim Gjepalit, e bërë realitet në fshatin e tij...

; TIRANË, 5 gusht/ATSH/- Një ëndërr e bërë realitet është për kuzhinierin e njohur shqiptar, Fundim Gjepali, fitues i disa çmimeve ndërkombëtare, ngritja e agroturizmit...

VIDEO/Në pikën agroturistike “Pema e Jetës”, investimi shumëdimensional i Artur Bujarit...

TIRANË, 6 korrik /ATSH/- Ferma agroturistike “Pema e Jetës” në fshatit Shkallnur, Durrës 25 km larg kryeqytetit, ofron modelin unik të investimit në vendin...

Historia e Elonës dhe Mazhidit/ Dashuria për natyrën dhe ndërtimi i...

TIRANË, 17 qershor /ATSH/ - Elona Bejo dhe bashkëshorti i saj francez Mazhidi mes natyrës mbresëlënëse dhe klimës së shkëlqyer në fshatin Ballaban të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA