Ballina Etiketimet 5-11 vjeç

Etiketim: 5-11 vjeç

COVID-19 – Austria rekomandon vaksinimin për 5-11-vjeçarët

VJENË, 25 nëntor /ATSH-ANSA/- Austria rekomandon në mënyrë të qartë vaksinimin e fëmijëve nga mosha 5-11 vjeç kundër COVID-19. Austria është aktualisht në një bllokim...

COVID-19 – SHBA miraton përdorimin e vaksinës Pfizer për grupmoshën 5-11...

NJU-JORK, 3 nëntor /ATSH-AA/ - Në SHBA është miratuar përdorimi i vaksinës Pfizer/BioNTech te fëmijët e moshës 5-11 vjeç. “Ekspertët vlerësuan të përshtatshme administrimin e...

Vaksina antiCOVID-19 e Pfizer 90 për qind efikase te 5-11-vjeçarët

UASHINGTON, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Vaksina antiCOVID-19 e Pfizer/BioNTech është 90,7 për qind efikase në parandalimin e formave simptomatike të sëmundjes te fëmijët e...

COVID-19 – EMA shqyrton përshtatshmërinë e Pfizer/BioNTech për fëmijët e vegjël

AMSTERDAM, 18 tetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka njoftuar rishikimin e provave klinike në lidhje me efektet e vaksinës antiCOVID-19 TË...

COVID-19 – Pfizer kërkon miratimin e vaksinës për fëmijët e moshës...

NJU-JORK, 7 tetor /ATSH-DPA/ - Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se kanë kërkuar një autorizim të përdorimit urgjent për vaksinën e tyre antiCOVID-19 për...

COVID-19 – Vaksina Pfizer/BioNTech e sigurt për 5-11-vjeçarët

NJU JORK, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Kompanitë farmaceutike Pfizer Inc. (PFE) dhe BioNTech SE (BNTX) njoftuan sot rezultate pozitive nga një provë kryesore për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA