AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/6/2021

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i këshillit europian. 

SINGAPOR (Singapor) – Vizitë e ministrit britanik të Punëve të Jashtme, Dominic Raab.

PEKIN (Kinë) – Konferencë shtypi mujore e Ministrisë kineze të Mbrojtjes.

BRUKSEL (Belgjikë) – Vizitë e presidentit francez, Emmanuel Macron në Këshillin Europian.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e një ekipi të Ministrisë amerikane të Mbrojtjes për të diskutuar për sigurinë e aeroportit të Kabulit.

BERLIN (Gjermani) – Sekretari amerikan i Shtetit, Blinken takohet me të rinjë gjermanë dhe amerikanë.

BERLIN (Gjermani) – Kancelarja gjermane, Angela Merkel i drejtohet Parlamentit para samitit europian.

VJENË (Austri) – Publikimi i raportit të ONUDC për drogën në botë.

BERLIN (Gjermani) – Vizitë në memorialin e Holokaustit nga sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken.

LONDËR (Britani e Madhe) – Vendim për politikën monetare të 

OTAVA (Kanada) – Përfundon shitja në ankand e një tabloje të pikturuar nga këngëtari britanik, David Bowie.

KAJRO (Egjipt) – Konferencë shtypi e OBSH-së në Mesdheun Lindor./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.