Ballina Etiketimet Ngjarje

Etiketim: ngjarje

Dhuna e kandidatit të PD-së ndaj sipërmarrësit Luca/ Rama: S’ka ndryshuar...

TIRANË, 21 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama reagoi sot pas ngjarjes së ndodhur në Elbasan, ku u dhunua sipërmarrësi Gjergj Luca, ndërsa theksoi se...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/3/2021

KONGO - Zgjedhje presidenciale. BOTË - Dita ndërkombëtare e pyjeve. BOTË - Dita ndërkombëtare për eliminimin e diskriminimit racial. BOTË - Dita botërore e trizomisë 21. HAPËSIRË -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/3/2021

BANGKOK (Tajlandë) - Manifestim me kërkesë të militantëve pro-demokracisë. FRANCË - Hyjnë në fuqi kufizimet e reja në 16 rajone, përfshirë Parisin për të luftuar...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/3/2021

BOTË - Mobilizimi i të rinjve për klimën dhe drejtësinë sociale me kërkesë të Youth For Climate. PAPUAZI-GUINEA E RE - Hyrja në fuqi e...

Princi Philip ende nuk i di deklaratat e Harry dhe Meghan...

LONDËR, 18 mars /ATSH/ - E mbingarkuar nga intervista tejet e rëndë e Harry dhe Meghan Markle me Oprah Winfrey, familja mbretërore britanike ka...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/3/2021

AMSTERDAM (Holandë) - Takim i jashtëzakonshëm i Agjencisë Europiane të Medikamenteve për vaksininën e AstraZeneca. MOSKË (Rusi) - Konferencë ndërkombëtare për Afganistanin me pjesëmarrjen e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/3/2021

HOLANDË - Zgjedhje legjislative. PARIS (Francë) - Procesi i ish-presidentit Nicolas Sarkozy dhe 13 të ndaluarve të tjerë në çështjen Bygmalion për financim të paligjshëm...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16/3/2021

GJENEVË (Zvicër) - Publikimi i mundshëm i raportit të hetimit të misionit të OBSH-së në Kinë për origjinën e COVID-19. JAPONI - Vizitë e sekretarit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/3/2021

SHTUTGART (Gjermani) - Zgjedhje rajonale në Bade-Wurtemberg. MAYENCE (Gjermani) - Zgjedhje rajonale në Rhénanie-Palatinat. LOS ANXHELES (SHBA) - Edicioni i 63-të i Grammy Awards. AFRIKA QENDRORE -...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/3/2021

TAIPEI (Tajvan) - Java e modës në Taipei. DUNBLANE (Britani e Madhe) - 25-vjetori i masakrës në një shkollë ku 16 nxënës dhe një mësuese...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA