Ballina Etiketimet Ngjarje

Etiketim: ngjarje

HISTORI – Polonia përkujton 77-vjetorin e Kryengritjes epike të Varshavës

VARSHAVË, 2 gusht /ATSH-PAP/ - Kurora me lule u vendosën dje në ndërtesën përgjatë rrugës ''Filtrowa'' në Varshavë, ku 77 vite më parë, më...

COVID-19 – Holanda anulon ngjarjet me kohëzgjatje mbi 24 orë

HAGË, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria holandeze njoftoi sot anulimin deri më 1 shtator të të gjitha ngjarjeve dhe festivaleve me kohëzgjatje më shumë...

Rreth 1500 të helmuar në Deçan/Reagon Kurti: Qeveria do të jetë...

PRISHTINË, 13 korrik/ATSH/- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas helmimit të qindra qytetarëve në komunën e Deçanit. Duke u shprehur se nuk mund...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/7/2021

SANTIAGO DU CHILI (Kili) - Fillimi i punimeve të Asamblesë Kushtetuese fillon të hartojë një ligj të ri themelor. MARSEIJË (Francë) - Rifillimi i nisjes...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/7/2021

VARSHAVË (Poloni) - Kongresi i partisë ''Ligj dhe Drejtësi'' dhe zgjedhja e kryetarit të partisë. VILNIUS (Lituani) - Vizitë e ministrit japonez të Punëve të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/7/2021

VILNIUS (Lituani) - Vizitë e presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. RIGA (Letoni) - Vizitë e ministrit japonez të Punëve të Jashtme, Toshimitsu...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/7/2021

PEKIN (Kinë) - 100-vjetori i themelimit të Partisë Komuniste kineze. HONG KONG (Kinë) - Hyn në fuqi ndalimi i të gjitha fluturimeve nga Britania e...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/6/2021

BAIKONUR (Kazakistan) - 50-vjetori i vdekjes së kozmonautëve të Soyouz-11 gjatë hyrjes së anijes së tyre në hapësirë. HAGË (Holandë) - Vendim i drejtësisë ndërkombëtare...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/6/2021

MOSKË (Rusi) - Takim në videokonferencë mes presidentit rus, Putin dhe kinez, Xi. VATIKAN (Selia e Shenjtë) - Papa Françesku pret sekratarin amerikan të Shtetit,...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/6/2021

ROMË (Itali) - Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken takon homologun izraelit, Yaïr Lapid. FRANCË - Turi i dytë i zgjedhjeve rajonale. STOKHOLM (Suedi) - Nisja...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA