Ballina Etiketimet Bote

Etiketim: bote

Emetimet e Kinës tejkaluan botën e industrializuar

PEKIN, 7 maj /ATSH-DPA/ - Sipas një studimi, emetimet vjetore të gazeve serrë të Kinës në 2019 tejkalojnë emetimet e të gjitha vendeve të...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/5/2021

MEKSIKO (Meksikë) - Takim në videokonferencë mes presidentit Obrador dhe zëvendëspresidentes amerikane, Harris. PORTO (Portugali) - Takim informal i presidentëve dhe kryeministrave të BE-së. KUALA LUMPUR...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/5/2021

BRITANI E MADHE - Zgjedhjet lokale. ATHINË (Greqi) - Grevë kundër ligjit të ri të punës. BRUKSEL (Belgjikë) - Këshilli i Çështjeve të Jashtme të BE-së. DANIMARKË...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/5/2021

NJU JORK (SHBA) - Pfizer rezultatet për tremujorin e parë. ROMË (Itali) - Takim i ministrave të G20-s të Kulturës dhe Turizmit. LONGWOOD (Britani e Madhe)...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/5/2021

LOS ANXHELES (SHBA) - Koncert bamirësie për vaksinimin kundër COVID-19 në botë, drejtuar nga princi Harry dhe Meghan Markle. NË HAPËSIRË - Mbërritja e pritur...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/5/2021

ABBOTTABAD (Pakistan) - 10-vjetori i vdekjes së Oussama Ben Laden. BOTË - Festa e Pashkëve për të Krishterët Ortodoks. VILNIUS (Lituani) - Vizitë e kryeministrit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/5/2021

INDI - Hapja e fushatës së vaksinimit kundër COVID-19 për të rriturit. BOTË - Dita ndërkombëtare e Punës. AFGANISTAN - Fillon tërheqja e forcave të misionit...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/4/2021

TOKIO (Japoni) - Takim i komitetit Tokyo 2020 me ekspertët për COVID-19. BRUKSEL (Belgjikë) - Data përfundimtare që shtetet anëtare të prezantojnë zyrtarisht propozimet...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/4/2021

UASHINGTON (SHBA) - 100 ditë nga presidenca e Joe Biden. UASHINGTON (SHBA) - Presidenti Biden mban fjalimin e parë për politikën e përgjithshme para Kongresit. BANGLADESH...

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/4/2021

UASHINGTON (SHBA) - I dërguari amerikan për Afganistanin, Khalilzad dëgjohet në Kongres. KOLOMBO (Sri Lanka) - Vizitë e ministrit kinez të Mbrojtjes. BRUKSEL (Belgjikë) - Brexit:...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA