AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/5/2021

BRITANI E MADHE – Zgjedhjet lokale.

ATHINË (Greqi) – Grevë kundër ligjit të ri të punës.

BRUKSEL (Belgjikë) – Këshilli i Çështjeve të Jashtme të BE-së.

DANIMARKË – Rihapja e teatrove, kinemave dhe qendrave të fitnesit për prezantimin e një pasaporte vaksinale.

BERLIN (Gjermani) – Konferenca e 12-të e Dialogut të Petersbergut mbi klimën.

LONDËR (Britani e Madhe) – Vendimi i Bankës së Anglisë për politikën monetare.

LONDËR (Britani e Madhe) – Zgjedhje për Bashkinë e Londrës.

EDIMBURG (Britani e Madhe) – Zgjedhjet për Parlamentin skocez.

PARIS (Francë) – Inaugurimi i një qendre të re vaksinimi me kapacitet të madh me pjesëmarrjen e presidentit të Republikës, Emmanuel Macron.

ANKARA (Turqi) – Vendimi i Bankës Qendrore për normën e interesit. 

LAKE CHARLES (SHBA) – Vizitë e presidentit, Biden për temën e krijimit të vendeve të punës.

UASHINGTON (SHBA) – Konferencë shtypi e FMN-së./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.