AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/10/2020

ERIE (SHBA) – Trump tubim në Pensilvani dy javë para zgjedhjeve.

FRANCË – Operacione policore kundër lëvizjes islamike dhe urrejtjes në internet.

HANOI (Vietnam) – Vizitë e kryeministrit japonez, Yoshihide Suga.

XHAKARTA (Indonezi) – Vizitë zyrtare e kryeministrit japonez.

SLLOVENI – Hyn në fuqi shtetrrethimi i natës dhe ndalimi i udhëtimit brenda vendit.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë mbi konfliktin në Karabah me përfaqësuesit e kishës armene.

BERLIN (Gjermani) – Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe kryeministri irakian, Kadhemi bëjnë deklarata shtypi.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë ndërkombëtare kushtuar situatës në Sahel.

BRUKSEL – Seancë plenare e Parlamentit Europian.

STOKHOLM (Suedi) – Konferencë shtypi e autoriteteve mbi koronavirusin.

RIAD (Arabi Saudite) – Forum i organizuar nga fondacioni Misk i Arabisë Saudite./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.