Parashikimi i motit, e martë 20 tetor 2020

TIRANE, 20 tetor /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet kryesisht i kthjellët. Vranësira të pakta kalimtare do të jenë në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim–juglindje 1-10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/21 Diell
Kukës 8/17 Diell re
Lezhë 13/23 Diell
Dibër 3/16 Diell re
Durrës 10/24 Diell
Tiranë 10/24 Diell
Elbasan 10/24 Diell re
Berat 8/25 Diell
Vlorë 11/24 Diell
Korçë 7/15 Diell re
Gjirokastër 6/21 Diell
Sarandë 9/24 Diell re

 

/e.m/

                                     

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.