Kumbulla refuzon “Napolin”, e kërkon dhe “Inter”

TIRANË, 30 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Qendërmbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla ka refuzuar transferimin te “Napoli”. Mediat italiane bëjnë me dije se futbollisti ka kërkesa dhe nga “Interi”, duke shtyrë mbrojtësin të refuzoj momentalisht “Napolin”.

Mediat italiane sqarojnë se Kumbulla, edhe pse është njoftuar nga klubi i tij “Verona” se ishte gjetur një akord mes klubit dhe “Napolit”, qendërmbrojtësi nuk pranoj transfermin

Dhe sic raportohetm, agjenti i tij pati një takim pak ditë më parë me drejtuesit e “Interit” ku u gjet edhe marrëveshja për në qershor, por mungon ajo me “Hellas Veronën”. Më herë në gjurmët e fubtollistit ka qenë edhe “Juventus”.

 

   
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.