SHBA – OKB mbështet auditimin e rezultateve të kontestuara të zgjedhjeve në Bolivi

NJU JORK, 26 tetor /ATSH-DPA/ – Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres deklaroi se organizata mbështet një auditim të rezultateve të zgjedhjeve të Bolivisë, të kryer nga Organizata e Shteteve Amerikane (OAS), mes akuzave për mashtrim në zgjedhjet presidenciale.

Ai deklaroi se qeveria boliviane dhe Organizata e Shteteve Amerikane kanë konfirmuar se do të ketë një kontroll, duke shtuar se OKB është e gatshme të sigurojë çdo lloj ekspertize të nevojshme. / /sara/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.