Ballina Etiketimet Okb

Etiketim: okb

FRANCË – OKB: Pa statistika, i pamundur zhvillimi i vendeve më...

PARIS, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Një mjet pak i njohur në ndihmën ndaj vendeve të varfra, prodhimi i të dhënave statistikore është një pikë...

SHBA – OKB: Çrrënjosja e varfërisë ekstreme deri në 2030 gati...

NJU JORK, 16 tetor /ATSH-DPA/ - Pandemia e COVID-19 dhe pasojat ekonomike të saj mund të shtyjnë në varfëri ekstreme deri në 100 milionë...

GJENEVË – OKB: Ndryshimi klimatik përgjegjësi kryesor i dyfishimit të katastrofave...

GJENEVË, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Ndryshimi klimatik është përgjegjësi kryesot i dyfishimit të katastrofave natyrore në botë këto 20 vitet e fundit, theksoi sot...

STOKHOLM – Çmimi Nobel për Paqen për Programin Botëror të Ushqimit...

STOKHOLM, 9 tetor /ATSH-AFP/ - Çmimi Nobel për Paqen iu dha sot Programit Botëror të Ushqimit (PAM) të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, njoftoi...

NJU JORK – OKB: Mbulim shëndetësor universal sa më shpejt të...

NJU JORK, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Kombet e Bashkuara u bëri thirrje sot anëtarëve të saj të dyfishojnë përpjekjet e tyre për të mundësuar...

DUBAI – EBA kandidate për Këshillin e Sigurimit të OKB-së

DUBAI, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan kandidaturën e tyre për një vend jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit të...

SHBA – Maas: Helmimi i Navalnit problem i të gjithë bashkësisë...

NJU JORK, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas e quajti helmimin e disidentit rus Alexei Navalny një problem për të...

SHBA – OKB takim urgjent për situatën në Nagorni-Karabah

NJU JORK, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Një takim urgjent me dyer të mbyllura i Këshillit të Sigurimit të OKB-së mbi situatën në Nagorni-Karabah, goditur...

SEUL – OKB: Pheniani vazhdon të shkelë sanksionet ndërkombëtare

SEUL, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut po shkel sanksionet ndërkombëtare, të ndërmarra për ta detyruar atë të heqë dorë nga energjia bërthamore,...

Suga: Jemi të vendosur të organizojmë Lojërat Olimpike

TOKIO, 28 shtator /ATSH-AA/- Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga deklaroi se Japonia është e vendosur të organizojë Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike të Tokios në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA