Kosovë, parashikimi i motit 1 dhjetor

PRISHTINË, 1 dhjetor /ATSH/- Në Kosovë në dy ditët e fundjavës do mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale parashikohen të lëvizin nga -9 deri -6 0C, ndërsa maksimalet e ditës 2-5 0C.

Era do të fryjë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat sot në 8 qytete të Kosovës:

 

1.12.2018
Temp. Min 0C Temp. Max 0C
Prishtinë -8 2
Pejë -6 3
Prizren -5 3
Podujevë -8 2
Ferizaj -8 2
Gjilan -7 2
Gjakovë -6 3
Mitrovicë -8 2
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.