Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: Kosove

Meta pret Selimin: Me rëndësi respektimi i marrëveshjeve të arritura mes...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim ministrin e Drejtësisë së Republikës së Kosovës, Selim Selimi. Presidenti Meta rikonfirmoi...

Palmer: Për SHBA-në asnjë krahasim mes Kosovës dhe Republikës Serbe

UASHINGTON, 9 shtator /ATSH/ - I dërguari special i sekretarit të Departamentit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, deklaroi sot...

Shahini takon homologun Likaj, në Kosovë/ Diskuton për përdorimin e platformës...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova tashmë përdorin një kurrikul të përbashkët për arsimin parauniversitar. Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Besa Shahini zhvilloi një...

SHBA – Trump: Kosova dhe Serbia përparim real në bashkëpunimin ekonomik

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë duke e konsideruar atë si historike,...

JERUZALEM – Netanyahu: Kosova dakord për hapjen e ambasadës në Izrael

JERUZALEM, 4 shtator /ATSH/ - Izraeli dhe Kosova ranë dakord të vendosin marrëdhënie diplomatike dhe Prishtina, së bashku me Beogradin, do të hapin ambasada...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm në funksion të stabilitetit në...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik, të negociuar nën udhëheqjen...

SHBA – Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Kosova dhe Serbia nënshkruan sot në Shtëpinë e Bardhë një marrëveshje për normalizimin ekonomik. Në ceremoninë e nënshkrimit të kësaj...

Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Kosova dhe Izraeli kanë vendosur të normalizojnë raportet mes tyre dhe të vendosin marrëdhënie diplomatike, citohet të ketë thënë...

SHBA – Trump: Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje historike

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot se Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje historike. "Ekonomia mund t'i bashkojë njerëzit", tha...

Në 10 vitet e fundit eksportet shqiptare drejt Kosovës janë katërfishuar

TIRANË, 2 shtator/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova kanë zgjeruar marrëdhëniet e tyre tregtare në vitet e fundit. Ministrja e Financave dhe Eknomisë, Anila Denaj deklaroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA