Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: Kosove

Arrijnë në Kosovë rreth 5 mijë doza të vaksinave Pfizer

PRISHTINË, 4 maj /ATSH/ Ambasada e Austrisë në Prishtinë ka bërë të ditur se sot ka arritur në Kosovë sasia e parë prej 4.680...

Mbi 8300 raste aktive me COVID në Kosovë

PRISHTINË, 3 maj/ATSH/-  Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive...

Kosovë/ 456 të shëruar dhe 187 raste me COVID-19

PRISHTINË, 1 maj/ATSH/- Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët...

Eksportet drejt Kosovës gjatë janar-marsit arritën mbi 6.5 miliardë lekë

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova kanë zgjeruar marrëdhëniet e tyre tregtare në vitet e fundit. Sipas raportit të publikuar nga Instituti i Statistikave (INSTAT),...

​Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

PRISHTINË, 24 prill/ATSH/- Gjendja pandemike në Kosovë vazhdon të jetë serioze. Numri i rasteve të reja të infektimit, si dhe i viktimave mbetet ende i...

Kosovë/ Vaksinohen 3072 të moshuar

PRISHTINË, 22 prill/ATSH/- Në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë vetëm sot janë vaksinuar 65 persona, prej tyre 47 kanë qenë persona mbi...

Deri tani në qendrën “1 tetori” janë vaksinuar rreth 1500 persona

PRISHTINË, 16 prill /ATSH/ Deri më tani vetëm në qendrën “1 tetori” në Prishtinë, janë vaksinuar rreth 1500 persona. Nga sot ka filluar edhe...

Kosova/ Mësimi në shkolla nga e hëna vazhdon pa kufizime

PRISHTINË, 16 prill /ATSH/ Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se nga e hëna, me 19 prill, në të gjitha nivelet e arsimit...

Mbi 2 mijë humbje jete nga COVID-19 në Kosovë

PRISHTINË, 15 prill /ATSH/ Gjendja pandemike me COVID-19 në Kosovë vazhdon të mbetet e rëndë. Vetëm gjatë ditës së mërkurë u raportua se nga ky...

Kosovë/ 14 mijë raste aktive me COVID-19

PRISHTINË, 11 prill /ATSH/ Në Kosovë vazhdon të jetë gjendje e rënduar sa i përket pandemisë COVID-19. Javëve të fundit janë shtuar dukshëm rastet e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA