Parashikimi i motit, 5 gusht 2018

TIRANË, 5 gusht/ATSH/- Vendi ynë ditën e sotme parashikohet të ketë mot të kthjellët me zhvillim vranësirash të përkohshme në mesditë. Reshje shiu të izoluara dhe të dobëta do të ketë në relievet malore të vendit.

Era me drejtim Jugperëndim-Lindje 1-8m/sek në bregdet, ndërsa deti me forcë 3 me lartësi vale 1.5 metër.

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 23/36 diell re kalimtare
Kukës 19/33 diell re kalimtare
Lezhë 22/35 diell re kalimtare
Dibër 17/30 diell re pika shi
Durrës 22/34 diell re kalimtare
Tiranë 23/35 diell re kalimtare
Elbasan 21/35 diell re kalimtare
Berat 19/35 diell re kalimtare
Vlorë 22/33 diell re kalimtare
Korcë 16/29 diell re kalimtare
Gjirokastër 18/34 diell re kalimtare
Sarandë 21/34 diell re kalimtare

/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.