Basha: Djepi bosh i Kushtetueses për të mbrojtur grabitjen e Teatrit

TIRANË, 24 Korrik /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në Facebook, ndaj deklaratave të Kryeministrit Rama për Reformën në Drejtësi.

“Djepi bosh i Gjykatës Kushtetuese i duhet kryeshejtanit për të mbrojtur mega aferën 200 milionë Euro me grabitjen e Teatrit Kombëtar”, thekson Basha.

‘Ndërsa shejtanët në djepin e Prokurorisë ju duhen për të mbrojtur lidhjet me krimin dhe aferat korruptive, nga Tahiri te Xhafaj, nga Dako te Veliaj, nga Gjiknuri te Ahmetaj, nga Sejdini te Roshi me shokë”, shkruan Basha.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.