“Çmimi i Meritës” për dy artistët shqiptarë në ekspozitën ndërkombëtare në Çeki

TIRANË, 6 qershor/ATSH/ – Artistët shqiptarë përfaqësojnë Shqipërinë në ekspozitën ndërkombëtare të arteve të bukura në Lidice – Çeki.

 

Dy artistet e reja, Adelajda Agushi, 15 vjeç dhe Ersi Pashollari, 12 vjeç përfaqësuan denjësisht Shqipërinë në edicionit të 46-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Fëmijëve të Arteve të Bukura, që u organizua në Lidice – Çeki, bën të ditur ambasada e Shqipërisë në Pragë.

Artistëve shqiptarë iu akordua “Çmimi i Meritës”.

/gj.mima/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.