Ballina Etiketimet Ceki

Etiketim: ceki

PRAGË – Rihapen kufijtë për polakët dhe britanikët

PRAGË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Republika Çeke do të rihapë duke nisur nga e mërkura kufijtë për udhëtarët që vijnë nga Britania e Madhe...

COVID-19/ U ka skaduar leja e qëndrimit në Çeki, Ambasada: Qytetarët...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Shtetasit e huaj, të cilët ndodheshin legalisht në territorin e Republikës Çeke në momentin e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme, më...

REPUBLIKA ÇEKE – Qeveria përshpejton heqjen e kufizimeve

PRAGË, 23 prill /ATSH-AFP/ - Qeveria çeke vendosi të përshpejtojë heqjen e kufizimeve me etapa dhe që do të përfundojnë më 25 maj e...

PRAGË – Një milionë maska mbërrijnë nga Kina

PRAGË, 20 mars /ATSH-AFP – Një avion që vinte nga Kina për transportin e një milionë maskave për mbrojtjen respiratore për Republikën Çeke mbërriti...

POLONI – Mbi 100 000 shtëpi pa energji elektrike për shkak...

VARSHAVË, 25 shkurt /ATSH-AA/ - Si pasojë e stuhive të fuqishme dhe kushteve të këqija të motit, 76 000 shtëpi në Poloni dhe 40...

PRAGË – Gjashtë viktima pas hapjes zjarr në një spital

PRAGË, 10 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Një incident tragjik u regjistrua në spitalin universitar ''Lekarna'' të Ostravës, në veri të Republikës Çeke, ku janë 6...

Sejko në Çeki/ Objektiv nxitja e kreditimit e zhvillimi i sistemit...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko mori pjesë në takimin e 42-të të Klubit të Guvernatorëve të vendeve të Azisë...

Lufta ndaj krimit të organizuar dhe terrorizmit, eksperienca çeke në Policinë...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Një delegacion i Policisë Çeke ka mbërritur në Tiranë, ku pritet të zhvillojë takime të rëndësishme për shkëmbimin e...

Shqipëria, mirënjohëse Republikës Çeke dhe grupit të Vishegradit për mbështetjen për...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot në një takim zv.presidenten e Senatit të Republikës së Çekisë, Miluše Horská dhe delegacionin...

Të rinjtë shqiptarë që studiojnë në Çeki, promovim vlerave kulturore

TIRANË, 1 nëntor /ATSH/ -Të rinjtë shqiptarë që studiojnë në Çeki luajnë një rol të rëndësishëm në promovimin e vlerave kulturore të shqiptarisë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA