Ballina Etiketimet Ekspozitë

Etiketim: Ekspozitë

“40 Vjet Histori në Vendin e Shqiponjave”/ Hapet në COD ekspozita...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) u hap sot ekspozita "40 Vjet Histori në Vendin e Shqiponjave". Kjo ekspozitë përmban...

FOTO-Festat e Nëntorit/ Çelet në Prishtinë ekspozita me dokumentet e rralla

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Në Kosovë, me rastin e 28 Nëntorit, është hapur ekspozita me titull "Nga nëntorët vijmë në nëntorë shkojmë" nga bashkëpunimi mes...

“Gjuha shqipe, nga alfabeti në drejtshkrim”/ Ekspozitë me dokumente e fotografi...

  TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Dokumente dhe fotografi  me vlera të veçanta dhe me rëndësi të jashtëzakonshme që nga Kongresi i Manastirit e deri te Kongresi...

Shqipëria bashkëpunimin me Kinën për procedurat e inspektimit dhe karantinës për...

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ Zëvendësministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Ermira Gjeçi mori pjesë sot në ceremoninë online të hapjes së ekspozitës së 3-të Ndërkombëtare...

FOTO/ Firmëtarët e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë në ekspozitën e...

TIRANË, 3 nëntor/ATSH/ Portretet e firmëtarëve të Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë janë ekspozuar në ambientet e jashtme të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave. Kjo...

Thesare të Bibliotekës Kombëtare, ekspozita me vepra të rralla

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri u çel sot ekspozita "Verba Volant, Scripta Manent - Thesare të...

FOTO/ “Vlora në dokumentet e Arkivit Qendror Shtetëror”, ekspozita e veçantë...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ "Vlora në dokumentet e Arkivit Qendror Shtetëror” titullohet  ekspozita e çelur në muret rrethuese të AQSH-së. Në këtë ekspozitë janë paraqitur dokumente...

Gjirokastra nga ’44 e deri sot/ Ekspozita e trashëgimisë kulturore në...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ "Gjirokastra si ishte, si është, si po zbukurohet dhe sa punë do të na duhet t'ia kushtojmë asaj" titullohej ekspozita e...

Ekspozita/ Fotografi të Beratit të 120 viteve më parë, nga objektivi...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Berati përherë ka qenë një nga destinacionet më joshëse për fotografët për vetë veçoritë e peizazhit të tij, për bukurinë e...

Gjirokastër, ekspozitë me portrete e dokumente kushtuar Çerçiz Topullit në 140-vjetorin...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Në kuadër të aktiviteteve festive të organizuara me rastin e 140-vjetorit të lindjes së Heroit të Popullit Çerçiz Topulli u çel...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA