Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

12-vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO/ Ambasada e SHBA e...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përkujtoi sot 12-vjetorin e anëtarësimit zyrtar të Shqipërisë në NATO, duke cituar fjalët...

Ambasada: SHBA miraton 2 miliardë dollarë fillestarë për mbështetjen me vaksina...

TIRANË, 21 mars/ATSH/- Ambasada e SHBA-ve në Shqipëri bën të ditur se “këtë vit, Shtetet e Bashkuara njoftuan 2 miliardë dollarë fillestarë – nga...

Gjykata e Lartë me 7 anëtarë/ Kim: Reforma në Drejtësi po...

TIRANË, 19 mars /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, vlerësoi sot dekretimin e 4 anëtarëve të rinj të Gjykatës së...

30 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike me SHBA-të, Rajerson: Shqipëria...

TIRANË, 15 mars /ATSH – I. Vata/ Sot shënohen 30 vite nga rivendosja e marrëdhënieve diplomatike midis SHBA dhe Shqipërisë, më 15 mars 1991...

30-vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA/ Protagonistët kujtojnë ngjarjet kryesore...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Ndërsa po i afrohemi 30-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, disa nga ngjarjet më...

Ambasada e SHBA-së, thirrje qytetarëve: Mos bini pre e mashtrimeve për...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/  Ambasada e SHBA-së në Tiranë përmes një njoftimi u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të mos bien pre e mashtrimeve...

Ambasada e SHBA-së dhuron 210 mijë maska dhe 26 mijë doreza...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ Mbajtja e gjykatave të hapura, por të sigurta në këto kohë të vështira është një përparësi. Mbi 210,000 maska, 26,000 doreza...

Bashkëpunimi zvicerano-shqiptar/ Kuko: Strategjia e decentralizimit, guidë për proceset afatgjata

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Ministria e Brendshme dhe Ambasada e Zvicrës theksuan rezultatet dhe sfidat në decentralizim gjatë një aktiviteti që shënoi 20 vite...

Risi në lehtësimin e procedurave konsullore pranë Zyrës Konsullore Athinë

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Takimi për rinovimin e dokumenteve biometrikë pranë Zyrës Konsullore Athinë, caktohet nga aplikanti duke e përzgjedhur vetë datën më të...

Ambasada e SHBA: Reforma në Drejtësi është duke ecur përpara, hap...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ “Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë apo perfekte, por është duke ecur përpara hap pas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA