Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

Aplikimi për vizë, Ambasada gjermane: Pranohen vetëm dosjet e plota

TIRANË 18 tetor /ATSH-I.Vata/ Ambasada gjermane në Tiranë njoftoi sot të gjithë qytetarët e interesuar për pajisjen me vizë, se nga data 1 nëntor...

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, Ambasada e SHBA ndriçohet...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i është bashkuar sot apelit për ndërgjegjësimin ndaj kancerit të gjirit. Ambasada e Shteteve të...

Kim: Zbatim i reformës në drejtësi, qytetarët dhe investuesit të mbështeten...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim zhvilloi sot një takim me zv.kryeministrin, Arben Ahmetaj. “U takova me...

Protesta, ambasada e SHBA-së, thirrje qytetarëve amerikanë të shmangin tubimet

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka paralajmëruar sot qytetarët amerikanë në vend që të shmangin protestën e lajmëruar për...

Zingraf: Bashkia Cërrik, model për menaxhimin modern riciklues të mbetjeve

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf vizitoi në Cërrik së bashku me ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe...

Bashkëpunim i formimit tekniko-operativ mes FA italiane dhe shqiptare

TIRANË 29 shtator /ATSH-I.Vata/ Italia dhe Shqipëria vazhdon bashkëpunimin e formimit tekniko-operativ mes Forcave të Armatosura të dy vendeve. Ambasada e Italisë në Shqipëri njoftoi...

SHBA i dhuron Policisë së Shtetit pajisje hetimi prej 100,000 dollarësh

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhuroi dhe dorëzoi dje për Policinë e Shtetit pajisje hetimi prej 100,000 dollarësh të...

Kim takon 15 prokurorët e SPAK: Koha e pandëshkueshmërisë po merr...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim u takua sot me 15 prokurorët e SPAK për t'iu shprehur vlerësimin...

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, Blinken: Angazhimi ynë i fortë për një...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Amerikës shpërndau sot mesazhin e Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, duke theksuar...

Gjermania vendos rregulla të reja për qytetarët shqiptarë

TIRANË, 3 shtator /ATSH/ Shqipëria konsiderohet nga Gjermania sërish si një vend me rrezik të lartë infektimi nga COVID-19. Ambasada e Gjermanisë në Tiranë bëri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA