Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

Aplikimet për hetuesit specialë të BKH-së/ Procesi i përzgjedhjes do të...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Aplikimet për hetuesit specialë të BKH-së do të qëndrojnë të hapura deri më 29 shtator. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të...

Një specialist pozitiv me COVID-19/ Mbyllet ambasada e Shqipërisë në Athinë

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka mbyllur ambientet e saj pasi një prej specialistëve ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Me...

Ambasada në Athinë: Kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit për aplikimet e kryera deri...

Hetuesit e BKH-së/ SHBA të angazhuara në mbështetjen e përpjekjeve të...

TIRANË, 9 shtator /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka ftuar sot të gjithë të interesuarit që të bëhen pjesë...

Ankesat e qytetarëve në Greqi, Cakaj: Është rritur kapaciteti në Ambasadë...

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ -Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar mbi situatën e rënduar me shërbimet konsullore...

DASH, 800 mijë dollarë për restaurimin e fortifikimeve të lashta shqiptare...

TIRANË, 21 gusht /ATSH/ Departamenti Amerikan i Shtetit ka vendosur një grant prej  800,000 dollarësh për restaurimin e fortifikimeve të lashta shqiptare, të cilat...

COVID-19/ Udhëtimi për në Itali, Ambasada publikon rregullat e reja për...

TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Ambasada e Italisë në Shqipëri ka publikuar udhëzimin e ri me kriteret dhe kushtet për shqiptarët që duan të udhëtojnë...

COVID-19/ 100.000 veshjet e para mbrojtëse të prodhuara në Shqipëri eksportohen...

TIRANË, 18 gusht /ATSH/ 100.000 veshjet e para mbrojtëse të prodhuara nga kompani të tekstilit në Shqipëri u eksportuan në Gjermani. Gjermania mbështetet industrinë shqiptare...

COVID-19/Ambasada shqiptare në Rumani: Shqipëria nuk ndodhet në listën e vendeve...

TIRANË, 18 gusht /ATSH/ Shqipëria nuk ndodhet në listën rumune të vendeve me risk të lartë epidemiologjik, për rrjedhojë, nuk është detyrim karantinimi apo...

Kremtohet në Tiranë 100-vjetori i Betejës së Varshavës

TIRANË, 14 gusht /ATSH/ Polakët kremtojnë 100-vjetorin e Betejës së Varshavës të vitit 1920, një nga tetëmbëdhjetë betejat më të rëndësishme në historinë botërore. Ambasada...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA