Ballina Etiketimet Ambasada

Etiketim: ambasada

245-vjetori i Korpusit të Marinsave/ Kim: Ju jeni forca e vijës...

TIRANË, 10 nëntor /ATSH/ Në mbarë botën, Korpusi i Marinsave të Shteteve të Bashkuara feston ditëlindjen çdo 10 nëntor me ballon tradicionale dhe ceremoninë...

Tërmeti në Turqi/ Ambasada thirrje shtetasve shqiptarë të transferohen në një...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Një tërmet i fortë ka goditur sot Turqinë perëndimore, pranë zonës së Izmirit. Ambasada e Shqipërisë në Turqi i ka bërë...

Kim: Pandëshkueshmërisë po i vjen fundi

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim deklaroi sot se, “Skavica, nëse përfundohet, do të jetë...

Rezoluta për përkufizimin e antisemitizmit/ Ambasada e SHBA-së: Ky akt vazhdon...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaroi sot se miratimi i Rezolutës për Antisemitizmin është akt që vazhdon traditën e...

Ambasadorja Kim: Rritja e tregtisë dhe e investimeve ndërmjet SHBA  dhe...

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ "Pres me kënaqësi të punoj me partnerët tanë shqiptarë në qeveri dhe me drejtues biznesi si ju për ta bërë...

Ambasada në Athinë: Rifillon shërbimi postar për dërgesat në shtëpitë e...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot të gjithë bashkatdhetarët, të cilët kanë aplikuar për pajisjen me dokumente biometrikë,...

Suedia mbështet Policinë/ 70 laptopë të rinj dhe video në zonat...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Suedia mbështet Policinë shqiptare me 70 laptopë të rinj dhe 40 video në zonat rurale të Elbasanit dhe Kukësit. Ambasada e...

Ambasada në Athinë: Ndryshim i rëndësishëm për tërheqjen e pasaportave biometrike

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot se për aplikimet për tërheqjen e pasaportave biometrike, të cilat do të...

“Photonet- Nga qielli tek deti”/ Ekspozita bën bashkë 6 artistë dhe...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ “Photonet - Nga qielli tek deti” është një ekspozitë që bën bashkë gjashtë artistë dhe nëntë vepra arti të përzgjedhura...

FOTO/ Kim vizitë në Sarandë: Qytetarët japin mësim të rëndësishëm demokracie...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar një vizitë në Sarandë ku ka marrë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA