AXHENDA NDËRKOMBËTARE 06/03/2018

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të Mbrojtjes së BE-së.

LONDËR (Britani e Madhe) – Vizitë e ministrit francez të Ekonomisë, Bruno Le Maire për Brexit, i cili do të takohet me homologun e tij, Philip Hammond.

LONDËR (Britani e Madhe) – Ministri i Brexit, David Davis do të raportojë para Komisionit për Çështjet Europiane në Parlamentin britanik.

UASHINGTON (SHBA) – Data e fundit e përcaktuar nga ana e Donald Trump në Kongres për të zgjidhur çështjen e “Dreamers”, të imigrantëve të cilët kanë hyrë në mënyrë të paligjshme në SHBA që në moshë të vogël.

GJENEVË (Zvicër) – Komisariati i Lartë i OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Zeid Ra’ad Al Hussein paraqet raportin e tij vjetor para Këshillit të të Drejtave të Njeriut.

LUKSEMBURG – Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk do të diskutojë për çështjen e Brexit me kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel./ /v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.