Ballina Etiketimet Zef Mazi

Etiketim: Zef Mazi

Mazi: Shqipëria do të negociojë 34 kapituj të korpusit legjislativ të...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Kryenegociatori Zef Mazi deklaroi sot se Shqipëria do të negociojë 34 kapituj të korpusit legjislativ të Bashkimit Europian dhe se...

Shqipëria, partner i besueshëm për BE/ U përmbushën kërkesat për mbajtjen...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ “Shqipëria ka përmbushur të gjitha kërkesat për të mbajtur Konferencën e parë Ndërqeveritare”. Kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin Europian, Zef Mazi,...

“Shqipëria progres në të gjitha fushat”/ Kryenegociatori Mazi: BE e tha...

TIRANË, 1 mars /ATSH-A. Fortuzi/ Bashkimi Europian ka vlerësuar ecurinë e vendit tonë sa i takon procesit të integrimit në BE dhe tashmë prioritet...

Marrëveshja me BE për programin vjetor 2019/ Mazi: Mbështetje përfshirjes sociale

TIRANË, 26 janar /ATSH/ “Programi vjetor i vitit 2019, mbështetur në Dokumentin Strategjik Kombëtar për plotësimin e objektivave të integrimit, do të mbështesë përfshirjen...

Kryenegociatori Mazi: Shqipëria i ka plotësuar kushtet për mbajtjen e Konferencës...

TIRANË, 25 janar /ATSH/ “Rezultatet dhe arritjet tona në përmbushjen e kërkesave të vendosura nga Këshilli janë domethënëse. Topi mbetet në portën tonë përsa...

Emërimi i anëtarit të 6-të në Gjykatën Kushtetuese/ Kryenegociatori Mazi: Shqipëria...

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Kryenegociatori për anëtarësimin në BE, Zef Mazi deklaroi sot se, tashmë, me emërimin e anëtarit të gjashtë të Gjykatës Kushtetuese,...

Forumi i Investimeve për Ballkanin Perëndimor/ Kryenegociatori Mazi: Lëvizje konkrete e...

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ Kryenegociatori për zhvillimin e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi e cilësoi sot si një lajm shumë...

Kryenegociatori Mazi, takime në Gjermani/ Shqipëria, shumë pranë plotësimit të kërkesave...

TIRANË, 9 tetor /ATSH/ Janë zbardhur zyrtarisht takimet që Zef Mazi, Kryenegociator i Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit me BE-në, zhvilloi në Gjermani së bashku...

Calavera takim virtual me Mazin: Të punojmë së bashku për negociatat,...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Genoveva Ruiz Calaveras, drejtoreshë për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, zhvilloi një takim virtual me Kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Në...

Hapat e Shqipërisë në procesin e integrimit/ Kryenegociatori Mazi takim me...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Kryenegociatori për zhvillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, ambasadori Zef Mazi zhvilloi sot një takim online me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA