Ballina Etiketimet Voskopoje

Etiketim: Voskopoje

“Me punë jo gjumë”/ Voskopoja transformim rrënjësor për të pritur turistët

TIRANË, 30 janar/ATSH/ Fshati turistik i Voskopojës, Korçë, mbetet një nga qendrat më të rëndësishme kulturore, artistike e historike të Ballkanit, një perlë e...

Reshjet e dëborës në Korçë/ Spirollari për ATSH: Të gjitha asket...

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ Në qarkun e Korçës, në orët e vona të së dielës dhe pas mesnate janë regjistruar reshje dëbore, të cilat...

“E diela e Myrrepruresve”, ikona e pikturuar për kishën e Shën...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Ikona "E Diela e Myrrepruresve" është pikturuar për kishën Katedrale të Fjetjes së Shën Mërisë në Voskopojë. Muzeu Kombëtar i Artit Mesjetar...

Ura e Shën Prodhromit e restauruar/ Një tjetër nga shumë shembuj...

TIRANË, 2 qershor/ATSH/  Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "trashëgimia kulturore ka njohur gjatë qeverisjes sonë të vetmen periudhë vëmendjeje, përkujdesjeje, rimëkëmbjeje, në 30...

Voskopoja shpallet “Ansambël historik urban”, miratohet plani për mbrojtjen e zonës

TIRANË, 29 janar /ATSH/ Qeveria vendosi deklarimin pasuri kulturore “Ansambël historik urban” dhe zonës mbrojtëse të tij, të fshatit Voskopojë, sipas koordinatave gjeografike dhe...

Miratohet projekti për restaurimin e kishës së Shën Mëhillit në Voskopojë

TIRANË, 28 dhjetor  /ATSH - I. Vata/- Këshilli Kombëtar i Restaurimeve ka miratuar projektin e restaurimit e “Kisha e Shën Mëhillit”, Voskopojë. “Projekti i hartuar...

FOTO/ Voskopoja zbukurohet nga dëbora

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH/ Reshjet e para të dëborës kanë mbuluar fshatin turistik të Voskopojës, që mbledh rreth vetes çdo vit e më shumë turistë...

Voskopojë/ Shkollë me standarde bashkëkohore për 120 fëmijë të tre fshatrave

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/ - Rreth 120 fëmijë të Voskopojës, Lavdarit dhe Gjonomadhit do të kenë mundësinë të zhvillojnë mësimin në një shkollë me standarde...

Voskopojë/ Vazhdon puna për ndërtimin e shkollës së re

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ Në Voskopojë po vazhdon puna për ndërtimin e shkollës së re 9-vjeçare. Rreth 120 fëmijë të Voskopojës, Lavdarit dhe Gjonomadhit do të...

Shërbim shëndetësor në kohë dhe me cilësi në qendrën e re shëndetësore në Voskopojë

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Çdo ditë të javës, banorët e Voskopojës por edhe shumë turistë tashmë e marrin shërbimin shëndetësor në kohë dhe me cilësi në qendrën e re shëndetësore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA