Ballina Etiketimet Von der Leyen

Etiketim: Von der Leyen

BRUKSEL – Von der Leyen: Vetëm me reforma të drejta Italia...

BRUKSEL, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Reformat janë baza për rimëkëmbjen. Vetëm me reforma të drejta, Italia mund të garantojë që "Gjenerata e Ardhshme e...

BRUKSEL – BE: Vaksinimet e para antiCOVID-19 para fundit të dhjetorit

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka tashmë kontrata me gjashtë laboratorë farmaceutikë për vaksinat antiCOVID-19 dhe qytetarët e parë europianë do të...

Zgjerimi në BE dhe zbatimi i Planit Ekonomik dhe të Investimeve/...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Ata diskutuan mbi mënyrën...

BRUKSEL – Von der Leyen: Presim kthimin e SHBA-së në marrëveshjen...

BRUKSEL, 11 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ne presim me padurim që SHBA të kthehet në marrëveshjen e Parisit për Klimën, tha presidentja e Komisionit Europian,...

LONDËR – Rifillojnë negociatat BM-BE mbi marrëdhënien postBrexit

LONDËR, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Negociatat mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian mbi marrëdhënien post-Brexit rifillojnë sot në Londër, me shpresën për të...

BRUKSEL – Von der Leyen: 50 milionë doza vaksinash antiCOVID-19 të...

BRUKSEL, 28 tetor /ATSH-ANSA/ - Presidentja e Komisionit të Bashkimit Europian, Ursula von der Leyen parashikon mundësinë, në skenarin më të mirë, e disponueshmërisë...

BRUKSEL – Von der Leyen sërish në karantinë

BRUKSEL, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është vetëkarantinuar sërish, sepse një anëtare e zyrës së saj doli...

BRUKSEL – Von der Leyen: Solidaritet shëndetësor në trajtimin e pandemisë

BRUKSEL, 16 shtator /ATSH-DPA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen bëri thirrje sot për solidaritet në trajtimin e pandemisë së koronavirusit...

“Ndajmë të njëjtin fat”/ Presidentja e KE: Vendim historik hapja e...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka mbrojtur sot vendimin "historik" për të hapur bisedimet e pranimit me...

BRUKSEL – Von der Leyen: Projektligji britanik për Brexit shkel të...

BRUKSEL, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen theksoi sot se projektligji i Britanisë së Madhe, që heq dorë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA