Ballina Etiketimet Von der Leyen

Etiketim: Von der Leyen

GJERMANI – Von der Leyen: Të rifreskojmë marrëdhëniet diplomatike me SHBA

BERLIN, 15 janar /ATSH-DPA/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen bëri thirrje sot për një rifreskim të marrëdhënieve diplomatike midis SHBA-së...

BRUKSEL – Von der Leyen: Duhet bashkëpunim global e revolucionar për...

BRUKSEL, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Europa është e gatshme të udhëheqë rrugën dhe shpresoj që të tjerët të na bashkohen në këtë përpjekje për...

BRUKSEL – Von der Leyen: BE dhe Kina arritën një marrëveshje...

BRUKSEL, 30 dhjetor /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian dhe Kina kanë arritur një dakordësi politike mbi një marrëveshje gjithëpërfshirëse për investimet pas shtatë vjetësh bisedime,...

BRUKSEL – Von der Leyen: Krishtlindje ndryshe, së bashku mund ta...

BRUKSEL, 25 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Këtë vit Krishtlindja është ndryshe. Por sot kam një mesazh shprese që së bashku mund ta mposhtim këtë virus. "Së...

BE fillon vaksinimin antiCovid-19 në të njëjtën ditë

BRUKSEL, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Njëzet e shtatë vendet e Bashkimit Europian do të fillojnë në të njëjtën ditë fushatat e tyre të vaksinimit...

BRUKSEL – Von der Leyen: Vetëm me reforma të drejta Italia...

BRUKSEL, 28 nëntor /ATSH-ANSA/ - Reformat janë baza për rimëkëmbjen. Vetëm me reforma të drejta, Italia mund të garantojë që "Gjenerata e Ardhshme e...

BRUKSEL – BE: Vaksinimet e para antiCOVID-19 para fundit të dhjetorit

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka tashmë kontrata me gjashtë laboratorë farmaceutikë për vaksinat antiCOVID-19 dhe qytetarët e parë europianë do të...

Zgjerimi në BE dhe zbatimi i Planit Ekonomik dhe të Investimeve/...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Ata diskutuan mbi mënyrën...

BRUKSEL – Von der Leyen: Presim kthimin e SHBA-së në marrëveshjen...

BRUKSEL, 11 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ne presim me padurim që SHBA të kthehet në marrëveshjen e Parisit për Klimën, tha presidentja e Komisionit Europian,...

LONDËR – Rifillojnë negociatat BM-BE mbi marrëdhënien postBrexit

LONDËR, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Negociatat mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian mbi marrëdhënien post-Brexit rifillojnë sot në Londër, me shpresën për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA