Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Gjykata e Apelit reagon pas dhunimit të gjyqtarit, Arqile Basho

TIRANË 16 korrik /ATSH-I.Vata/ Magjistratët e Apelit Vlorë kanë dënuar sot gjuhën jo etike të përdoruan nga mediet ndaj gjyqtarit, Arqile Basho. Në një deklaratë...

Policia e Vlorës, 1610 masa administrative në dy javë

TIRANË 15 korrik /ATSH-I.Vata/ Policia Rrugore e Vlorës vazhdon kontrollet në të gjitha akset e qarkut për të garantuar sigurinë e jetës së qytetarëve...

Të premten hapet bajpasi i Vlorës

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Nga e premtja nis qarkullimi i mjeteve në bajpasin e Vlorës, një vepër e rëndësishme e cila do të lehtësojë trafikun...

KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Albert Spiro

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Albert Spiro. Vendimi në KPK...

“Bregdeti ynë”/ Procedohet penalisht 29-vjeçari në Vlorë për zënie të hapësirës...

TIRANË, 6 korrik/ATSH/ Në vijim të fazës së dytë të operacionit "Bregdeti ynë" specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë proceduan...

Lidhet dhe ura e fundit e bajpasit të Vlorës

TIRANË, 1 korrik/ ATSH/ Në bajpasin e Vlorës, punimet po avancojnë me ritme të shpejta, ndërsa sot është lidhur dhe ura e fundit në...

Lirimi i hapësirave publike në bregdet/ Kontrolle nga Zvërneci në Ksamil,...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Në 37 subjekte që operojnë në plazhet e qarkut të Vlorës, janë evidentuar 5 parcela pa leje, ku janë hequr rreth...

Këshilli bashkiak i Vlorës mblidhet jashtë ambienteve të teatrit “Petro Marko”,...

TIRANË, 30 qershor/ATSH/ Këshilli bashkiak i Vlorës u mblodh sot jashtë ambienteve të teatrit “Petro Marko”, ku miratoi disa vendime të rëndësishme. Pas përfundimit të...

Bajpasi i Vlorës/ Balluku inspekton punimet: Hapet përkohësisht më 15 korrik

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ Në bajpasin e Vlorës punimet po avancojnë me ritme të shpejta për të bërë të mundur që ky segment të jetë...

“Me Vlorën nuk me ndan mandati i deputetit”/ Rama: Sfida që...

TIRANË, 27 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Vlora se "kam zgjedhur formalisht të jem deputeti i Durrësit edhe për ti kushtuar Durrësit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA