Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Rikonstruktohet shkolla 9-vjeçare “24 maji” në Vlorë/ Në 14 shtator nxënësit...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Shkolla 9-vjeçare “24 Maji” në qytetin e Vlorës në 14 shtator do të nisin mësimin në ambiente të reja për vitin...

Investimet në infrastrukturë/ Vlorë, pamje e re për aksin rrugor nga...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Aksi rrugor nga spitali i Vlorës deri në në qendër të Babicës po merr pamje të re, pas punimeve rehabilituese që...

Mjeti turistik pëson defekt në afërsi të Kepit të Gjuhëzës, shpëtohet...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Një jaht turistik me 2 persona në bord që po lundronte nga porti i Orikumit me destinacion Himarën është shpëtuar nga...

“Jo më rrjedhje ujërash të zeza në bregdetin e Vlorës”/ Rama:...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "edhe Vlora, njësoj si Durrësi tanimë, s'do ketë më rrjedhje ujërash të zeza në bregdetin...

100-vjetori i Luftës së Vlorës/ Meta vlerëson 6 Kapedanët e Bregut

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Në kuadër të kremtimit të 100-vjetorit të Luftës së Vlorës, Presidenti, Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë pune në Pilur të Himarës,...

Vlora me një paketë të plotë turistike, nga turizmi detar te...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Vlora ofron një paketë të plotë turistike, nga turizmi detar te ai i aventurës. Përveç vijës bregdetare të Jonit, Vlora ofron edhe...

Vlorë/ Mbi 11 tonë bimë mjekësore dhe rreth 207.6 tonë prodhime...

TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Eksportet bujqësore nga qarku i Vlorës, krahas peshkimit kryesojnë edhe me kulturën e shalqirit dhe bimëve mjekësore aromatike këtë sezon...

FOTO/ Simbol i miqësisë mes Vlorës dhe Italisë, skulptura ‘Mëmësia’ vendoset...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Si simbol i vazhdueshëm i miqësisë mes Vlorës dhe Italisë, u vendos sot, në hyrje të Rrugës së Re, fare pranë...

Sipërmarrja e emigrantit të rikthyer pas 18 vitesh në Orikum, me...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Pas 18 vitesh në emigracion, Viktori, arriti që në kohë rekord, me lejen e bashkisë Vlorë dhe mbështetjen financiare të AZHBR, të...

FOTO-VIDEO/ 110 kosheret e bletëve të Vasilit në Dukat që janë...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli vizitoi sot Vasilin, një bletar nga Dukati i cili kujdeset për 110 koshere bletësh...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA