Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Aeroporti i Vlorës/ Balluku: Presim oferta nga konsorciume të rëndësishme

TIRANË, 23 nëntor/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, deklaroi sot se Shqipëria ka rihapur garën ndërkombëtare për ndërtimin dhe operimin e Aeroportit...

Rihapet gara ndërkombëtare për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës/Balluku: Fituesi shpallet në...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Rihapet gara ndërkombëtare për aeroportin e Vlorës, pas një pezullimi 9-mujor për shkak të pandemisë, e cila i ka dhënë një...

Lleshaj në Vlorë: Angazhimi për luftën kundër kanabisit do të thellohet

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi sot se angazhimi për luftën kundër kanabisit do të thellohet. Në një prononcim për mediet,...

“Nga transformimi i spitaleve po përballojmë me dinjitet sfidën nga COVID-19”/Rama:...

TIRANË, 14 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Vlora, se  "opozita shpresën e fundit për t'u rikthyer në pushtet e ka varur...

“Katandiset vendi me një President të dehur që ëndërron luftë me...

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "vendi është katandisur me një President Republike që del atje, sikur po del në oborrin...

FOTO/Rama dhe Manastirliu inspektojnë reanimacionin e ri në Spitalin e Vlorës:...

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ Spitali i Vlorës është pjesë e skenarit të parë për përfshirjen e spitaleve rajonale për trajtimin e të prekurve nga COVID-19. Kryeministri...

Parku i Shtëpisë së Pavarësisë dhe Transballkanikja/ Investime masive që do...

TIRANË, 14 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vlorë, ku inspektoi nga afër dy kantieret më të reja, Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë...

Segment kyç në strategjinë e zhvillimit të turizmit/ Bypass-i i Vlorës,...

TIRANË, 13 nëntor/ATSH/ Në bypass-in e Vlorës, një prej veprave më spektakolare të infrastrukturës kombëtare, po punohet me ritme të larta për ndërtimin e...

FOTO/ E degraduar prej braktisjes shumëvjeçare, Poliklinika e Vlorës tashmë me...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/ Poliklinika historike e qytetit të Vlorës lëngonte për dekada, nën peshën e degradimit prej braktisjes shumëvjeçare, ndërkohë që sot është restauruar...

Vlorë, nis puna për shndërrimin e zonës së portit në stacion...

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Në qytetin bregdetar të Vlorës nisi sot puna për ta shndërruar zonën e portit në stacionin turistik që pakkush ka besuar. Lajmi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA