Ballina Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Vlorë/ Mbi 11 tonë bimë mjekësore dhe rreth 207.6 tonë prodhime...

TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Eksportet bujqësore nga qarku i Vlorës, krahas peshkimit kryesojnë edhe me kulturën e shalqirit dhe bimëve mjekësore aromatike këtë sezon...

FOTO/ Simbol i miqësisë mes Vlorës dhe Italisë, skulptura ‘Mëmësia’ vendoset...

TIRANË, 9 gusht/ATSH/ Si simbol i vazhdueshëm i miqësisë mes Vlorës dhe Italisë, u vendos sot, në hyrje të Rrugës së Re, fare pranë...

Sipërmarrja e emigrantit të rikthyer pas 18 vitesh në Orikum, me...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/-Pas 18 vitesh në emigracion, Viktori, arriti që në kohë rekord, me lejen e bashkisë Vlorë dhe mbështetjen financiare të AZHBR, të...

FOTO-VIDEO/ 110 kosheret e bletëve të Vasilit në Dukat që janë...

TIRANË, 6 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli vizitoi sot Vasilin, një bletar nga Dukati i cili kujdeset për 110 koshere bletësh...

Shembulli i familjes në Dukat të Vlorës që me mbështetjen e...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli vizitoi një prej familjeve fermere në Dukat të Vlorës të cilët përmes granteve të...

Vlorë, rehabilitohen rrugët e bllokut të banimit te “Kali i Trojës”

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Banorët e bllokut të banimit te "Kali i Trojës" në Vlorë do të kenë rrugë të asfaltuara. Kryetari i bashkisë së Vlorës,...

“Si diell mbi det”/ Kalaja e Kaninës, atraksion i jashtëzakonshëm për...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/posts/2040362182764743 TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Kalaja e Kaninës, 3 km larg qytetit bregdetar të Vlorës është kthyer vitet e fundit në një destinacion për turizmin kulturor...

VIDEO/ Plazhi publik ku të gjitha shërbimet ofrohen falas në Vlorë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/posts/2038727812928180 TIRANË, 20 korrik/ATSH- A. Fortuzi/ Plazhi publik në qytetin e Vlorës është një mundësi e mirë për të gjitha moshat për të pushuar këto...

Takimi me të rinjtë/ Soreca: Vlora, qytet i projektuar drejt së...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Lungomare, një nga projektet më të rëndësishëm të financuara nga BE-ja në Shqipëri, e ka rigjallëruar qytetin e Vlorës. Ai ka...

Ambasadorja Kim viziton Muzeun Kombëtar të Pavarësisë në Vlorë

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilloi një vizitë në qytetin e Vlorës. Gjatë vizitës së saj në Vlorë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA