Ballina Etiketimet Vjeshte

Etiketim: vjeshte

FOTO/ Vjeshtë në Qafështamë, pamjet e “arta” të një natyre mahnitëse...

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Një mozaik natyror magjepsës të ofron në këto ditë vjeshte Parku Kombëtar i Qafështamës, 25 km në verilindje të qytetit të...

Manastirliu prezanton strategjinë e vjeshtë-dimrit: Rriten kapacitetet, dyfishim të testimeve

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ “Duke filluar nga muaji shtator, kapacitetet e testimit do të rriten me dy herë, duke shtuar ekipet e terrenit, infrastrukturën...

“Distancimi social i rëndësishëm”, Kalo: Druajtje për një valë të dytë...

TIRANË, 5 maj /ATSH/ Tritan Kalo, mjek infeksionist pranë Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” tha sot se kurba e të prekurve me COVID-19 në...

FOTO/ Bukuritë e Valbonës magjepsin të huajt, kryebashkiaku Byberi për ATSH:...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/- Vjeshta me ngjyrat e saj i ka shtuar hijeshinë luginës së Valbonës, në Tropojë, e cila vetëm këtë fundjavë ka tërhequr...

FOTO/ Vjeshta “hedh” penelatat e saj në Tiranë

TIRANË, 20 shtator /ATSH/ - Ka shumë gjëra që e zbukurojnë Tiranën dhe një ndër to është edhe stina e vjeshtës. Pas një vere...

Nisin provimet e vjeshtës për maturantët, sot provimi i gjuhës së...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Rreth 4 mijë maturantë të cilët nuk i kanë kaluar provimet në fazën e parë, e cila u zhvillua në muajin...

Provimet e vjeshtës për maturantët, testimi nis në 27 gusht

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Rreth 4 mijë maturantë të cilët nuk i kanë kaluar provimet në fazën e parë, e cila u zhvillua në muajin...

FOTO/ Lugina e Drinit, peizazhe me bukuri të rralla këto ditë...

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/- Bukuri natyrore që të lënë pa frymë dhe thesare të trashëgimisë arkeologjike shtrihen përgjatë luginës së Drinit, që nis nga Vau...

Turizëm gjithëvjetor në Dardhë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1966128940076529/?t=1 TIRANË, 10 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Natyra mahnitëse dhe monumentet e kulturës e bëjnë Dardhën në Korçë një potencial real për zhvillimin e turizmit gjithëvjetor. Nxitja e turizmit...

FOTO – Kadifja, tendenca e preferuar vjeshtë-dimër

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/- Çfarë vjeshte do të ishte pa kadife? Ne përpiqemi sinqerisht ta imagjinojmë atë! Për fat të mirë, kadifja është gati të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA